آذربایجان غربی و گلستان قهرمان پاراگلایدر سیلوانا شدند

ارومیه- ایرنا- رییس کمیته اجرای مسابقات بین المللی پاراگلایدر جام سیلوانا /گرامیداشت شهید یاسین قنبری/ گفت: 'الهام مختاری' از آذربایجان غربی در بخش زنان و 'حسین عباسقلی زاده' از گلستان در بخش مردان بر سکوی قهرمانی چهارمین دوره این مسابقات قرار گرفتند.

امیر حاتم زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات با حضور 200 ورزشکار داخلی و خارجی از کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان در قالب 160 خلبان مرد و 40 خلبان زن از 20 تا 22 تیر ماه جاری در ارتفاعات کوه خلیل شهرستان ارومیه برگزار شد.
وی بیان کرد: در بخش بانوان نسیم ابراهیمی از کردستان و سحر اولیایی از فارس دوم و سوم شدند و در بخش مردان علیرضا عمیدی و محمود شیرازی هر دو از تهران به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
وی مجموع جوایز نقدی مسابقات را 260 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در بخش مردان 100 میلیون ریال برای نفر نخست، 60 میلیون ریال برای نفر دوم و 30 میلیون ریال برای نفر سوم و در بخش بانوان نیز به دلیل کم بودن تعداد شرکت کنندگان نسبت به مردان به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 20 و 10 میلیون ریال اهدا شد.
وی ادامه داد: برای نخستین بار در بخش مسافت نیز چهار پاراگلایدر سوار با طی مسافت بیش از 165 کیلومتر رکورد جدیدی در این دوره از مسابقات به ثبت رساندند که در نوع خود بی نظیر بود.
حاتم زاده گفت: پیام عطایی و عرفان عطایی از تهران، سعید صنوبری از همدان و حسین عسگری از کرمانشاه ورزشکارانی هستند که کوه خلیل سیلوانای ارومیه تا سه راهی ایواوغلی خوی را در مدت زمان 6 ساعت پرواز کرده و رکورد زدند.
وی اضافه کرد: پیش از این چنین رکوردی فقط به صورت پایلوت در اصفهان ثبت شده بود.
حاتم زاده ادامه داد: سایت پروازی کوه خلیل سیلوانای ارومیه ظرفیت رشته های اکروبات، مسافت و فرود دقت (هدف زنی) در پاراگلایدر را دارد و در سال های آینده میزبانی با کیفیت بیشتری ارائه می دهد.
وی ادامه داد: مسابقه عکس ورزشی نیز یکی از برنامه های جنبی این رقابت های بین المللی بود که به نفرات اول تا سوم به ترتیب پنج میلیون ریال، سه میلیون ریال و 2 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا در مراسم اختتامیه این مسابقات از خانواده شهید یاسین قنبری تجلیل شد.
سرداور و کمک داور مسابقات از تهران و یکی از کمک داوران استان نیز در امر قضاوت این رقابت بین المللی حضور داشتند.
برپایی چادرهای عشایری و نمایشگاه تولیدات سنتی و صنایع دستی استان از دیگر برنامه های جنبی این رقابت های بین المللی بود.
پاراگلایدر ساده ترین وسیله برای پرواز بشر است و از آنجا که خلبان آن برخلاف هواپیما در کابین قرار ندارد، تجربه شگفت انگیزی از پرواز را به ارمغان می آورد.
7156/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال