دختر شمشیرباز ارومیه ای مدال طلای نونهالان ایران را کسب کرد

ارومیه- ایرنا- دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی گفت: 'هانیه خوشخواهی' ورزشکار نونهال ارومیه ای مدال طلای اسلحه فلوره رقابت های قهرمانی زیر 14 سال کشور را بر گردن آویخت.

شهریار نوبخت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دختر ارومیه ای در حالی موفق به کسب این موفقیت شد که 28 ورزشکار از سراسر کشور در این بخش حضور داشتند.
وی بیان کرد: خوشخواهی یکی از پدیده های نوظهور شمشیربازی آذربایجان غربی و کشور است که سال گذشته نیز در مسابقات نونهالان زیر 12 کشور موفق به کسب مدال طلا شده بود.
وی اضافه کرد: مسابقات قهرمانی کشور رده نونهالان به مدت 6 روز از 19 تا 25 تیر ماه جاری در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: در ادامه این مسابقات تیم شمشیربازی آذربایجان غربی در اسلحه سابر به میدان خواهد رفت.
به گزارش ایرنا، 'هانیه خوش خواهی' در سال 1393 نیز در مسابقات شمشیربازی قهرمانی زیر 10 سال ایران با قاطعیت تمامی رقیبان خود را از پیش رو برداشته و موفق به کسب مدال طلای این مسابقات شده بود.
این ورزشکار ملی پوش حضور در رقابت های جایزه بزرگ و کاپ جهانی 2017 ترکیه و صعود تا مرحله هشت نفر برتر و کسب مقام نخست کشور در مسابقات قهرمانی زیر 10، 12 و 14 سال را در کارنامه خود دارد.
هیات شمشیربازی آذربایجان غربی یکی از هیات های فعال و موفق آذربایجان غربی است که با تاسیس خانه شمشیربازی در محل ورزشگاه تختی ارومیه، فعالیت چشمگیری در راستای جذب و تربیت علاقه مندان این رشته دارد.
این هیات فعالیت خود را از سال 1382 در استان آغاز کرده و حضور قهرمانانی همچون طاهر عاشوری، حجت حکیمیان، سکینه نوری، الهه قهرمانی، فریما باباپور، رضا محمودپور و سعید رمضانی در ترکیب تیم های ملی و کسب مدال های متعدد کشوری، بین المللی و آسیایی از موفقیت های ورزشکاران ملی پوش این هیات نوپاست.
7156/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال