60 درصد جمعیت نقده زیر پوشش بیمه سلامت است

ارومیه- ایرنا- رییس اداره بیمه سلامت نقده با اشاره به پوشش 76 هزار و 224 نفری این بیمه در شهرستان گفت: این تعداد 60 درصد جمعیت 125 هزار نفری نقده را شامل می شود.

سیروس عزیز اکرم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 101 نفر بیمار خاص بوده و در پنج صندوق بیمه ای روستاییان، بیمه سلامت، کارکنان دولت، سایر اقشار و بیمه ایرانیان عضویت دارند.
وی بیان کرد: بیمه سلامت رایگان مختص اقشار کم درآمد جامعه بوده و این بیمه سلامت مربوط به اقشاری است که توان مالی ندارند و تمامی افراد جامعه را شامل نمی شود.
وی با اشاره به مراکز طرف قرارداد شهری ادامه داد: در حال حاضر57 پزشک و موسسه طرف قرارداد اداره بیمه سلامت شهرستان نقده هستند.
وی ادامه داد: این موسسه ها شامل آزمایشگاه، مرکز رادیولوژی، مرکز فیزیوتراپی، درمانگاه، بیمارستان، مرکز ام آر آی، داروخانه و کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی است.
وی گفت: هشت شبکه بهداشتی درمانی روستایی نیز به افراد تحت پوشش بیمه سلامت در روستاها خدمات لازم را ارائه می کنند.
وی بیان کرد: در سال گذشته 210 میلیارد ریال برای بیمه شدگان سلامت شهرستان نقده هزینه شده است.
به گزارش ایرنا بیمه سلامت از سال 1393 با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه ای کشور دارد.
شماره تماس 1666 بیمه سلامت آماده پاسخگویی شبانه روزی به بیمه شدگان است.
آذربایجان غربی با وسعت 37 هزار کیلومتر مربع از نظر وسعت، 2.25 درصد مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده است.
همچنین این استان از لحاظ جمعیتی در رتبه هشتم کشور قرار دارد و جزو استان های پر جمعیت کشور به شمار می رود.
شهرستان 125 هزار نفری نقده یکی از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی بوده و در فاصله حدود 80 کیلومتری جنوب ‌شرق ارومیه واقع شده ‌است.
8135/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال