عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعتیاد جزو سه آسیب اجتماعی با شیوع بالا در کشور است

مهاباد- ایرنا- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتیاد جزو سه آسیب اجتماعی با شیوع بالا در کشور است، گفت: طبق برخی آمار، در حال حاضر بیش از سه میلیون نفر معتاد به مواد مخدر در کشور وجود دارد که باید برای بهبود این وضعیت اقدامات اساسی صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، همایون هاشمی شامگاه چهارشنبه در همایش پیشگیری از مصرف مواد مخدر در تکاب افزود: علاوه بر آمار معتادان، عمده نگرانی مسوولان در حوزه آسیب های اجتماعی تغییر شکل اعتیاد به لحاظ جنسیتی و سنی است و برخی ارقام از سهم 10 درصدی بانوان از معتادان کشور حکایت دارد.
وی اضافه کرد: برای کاهش آسیب های اجتماعی باید رویکردهای اجتماعی و مردم محور در پیش گرفت و در زمینه کاهش اعتیاد نیز ایجاد گروه های همیار محله با مشارکت سازمان بهزیستی راهکار مناسبی است.
وی بیان کرد: گروه های همیار بهزیستی تجربه موفقی در کاهش آسیب های اجتماعی بوده است و می توان از این تجربه برای کاهش مصرف مواد مخدر در کشور و کمک به خانواده ها بهره برد.
هاشمی اضافه کرد: گروه های معنوی از تاثیر گذارترین گروه ها در ترک، بازتوانی، توانمندسازی و اجتماع پذیری معتادان است.
همایش پیشگیری از مصرف مواد مخدر در شهرستان تکاب برگزار شد؛ شهرستان تکاب با 80 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
7514/3093/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال