1851 میلیارد ریال درآمد دولتی در آذربایجان غربی وصول شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت: در سه ماه نخست امسال، یک هزار و 851 میلیارد ریال درآمد دولتی شامل درآمدهای ملی و استانی در این استان وصول شده است.

داود غفارپور روز چهارشنبه در جلسه ستاد تجهیز درآمد آذربایجان غربی افزود: از این میزان درآمد وصول شده 98.2 درصد سهم درآمدهای استانی با یک هزار و 819 میلیارد ریال و باقی درآمدهای ملی با 32 میلیارد ریال است.
وی اضافه کرد: امسال یک میلیارد و 631 میلیارد ریال درآمد مالیاتی در استان وصول شده که سهم 89.7 درصدی از مجموع درآمدهای استانی را دارد.
وی ادامه داد: میزان وصول سایر درآمدهای استانی نیز بالغ بر 187 میلیارد ریال است.
وی بیان کرد: اداره ‌کل امور مالیاتی، نیروی انتظامی، ثبت اسناد و املاک استان و گمرک به ترتیب دستگاه‌های عمده وصول کننده درآمد در آذربایجان غربی در سال جاری است.
رییس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: با توجه به ظرفیت درآمدی استان در راستای دستیابی به طرح اتکا بر درآمدهای استانی توجه به 2 فاکتور مهم درآمد مصوب استان و ظرفیت درآمد ضروری است.
ناصر حضرتی افزود: باید کمیته‌ای برای بررسی ظرفیت مالیاتی استان و جلوگیری از فرار مالیاتی در آذربایجان غربی تشکیل شود.
به گزارش ایرنا، درآمد کل پیش بینی شده آذربایجان غربی طی سال جاری بیش از 10 هزار و 890 میلیارد ریال است که بخش عمده آن را مالیات تشکیل می دهد.
8137/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال