ضرغامی:

چرا قانون عفاف و حجاب در کشور اجرا نمی شود؟

ارومیه- ایرنا- عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از اجرا نشدن قانون 'گسترش فرهنگ عفاف و حجاب' که در سال 1384 شمسی تصویب شده است، گفت: مقام معظم رهبری نیز در چندین بار نسبت به اجرایی نشدن این قانون تذکر داده اند.

به گزارش ایرنا عزت الله ضرغامی روز چهارشنبه در همایش چادرهای آسمانی در ارومیه افزود: این قانون برای 12 دستگاه اجرایی وظایفی را تعیین کرده است و با اجرای آن بسیاری از مشکلات بد حجابی در جامعه حل می شود.
وی همچنین آشنایی اقشار مختلف مردم و مسوولان با علل گرایش به بدحجابی را مورد تاکید قرار داد و افزود: بدحجابی یکی از آسیب های جدی جامعه به شمار می رود.
عضو شورای عالی فضای مجازی افزود: کم اعتقادی و بی اطلاعی از اهمیت حجاب، راحت طلبی، جو زدگی، همسریابی، روشنفکرنمایی و خودنمایی از جمله علل گرایش به بدحجابی است.
به گفته ضرغامی از دیگر علل گرایش به بدحجابی می توان به لجاجت با خانواده و محیط و رفتار عصیان گرانه، موضع گیری سیاسی و انتقام گیرانه، سست شدن نهاد خانواده، الگوسازی توسط ماهواره و فقدان پوشش های ارزان به خصوص چادر و لباس اشاره کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با طرح این سوال که چرا در کشور اسلامی کارخانه تولید چادر ارزان قیمت وجود ندارد؟ افزود: اگر هم کسی برای تولید آن وارد میدان شود، وی را از رده خارج می کنند.
عزت الله ضرغامی اضافه کرد: آذربایجان غربی به دلیل وجود فرهنگ غنی می تواند با رعایت حجاب اسلامی به الگویی برای کشور و جامعه اسلامی تبدیل شود.
وی با تاکید بر اینکه حجاب یک هدیه الهی است، ادامه داد: حجاب آنقدر با ارزش است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای بروز شخصیت زن مسلمان در جامعه ایرانی شکل گرفت و همه آن را پذیرفتند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این همایش گفت: مسئله عفت و زندگی عفیفانه مورد تاکید قرآن کریم است زیرا به زندگی آرامش می دهد و مشکلات اخلاقی را دور می کند.
حجت السلام و المسلمین سید مهدی قریشی با ابراز تاسف از اینکه الگوهای غربی در جامعه استفاده می شود، افزود: عده ای بدپوشی را رواج می دهند غافل از اینکه زنان قهرمان ایران آن را قبول ندارند.
وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی که مکلف به اجرای قانون 'گسترش فرهنگ عفاف و حجاب' هستند باید به طور جدی وارد عرصه شوند و در این مسیر نیروی انتظامی را تنها نگذارند.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز گفت: 300 مصوبه برای 26 دستگاه اجرایی در رابطه با عفاف و حجاب مصوب شده که از این تعداد 20 مصوبه مربوط به نیروی انتظامی است.
سردار سرتیب دوم پاسدار ناصر اصلانی افزود: همه دستگاه های ذیربط در این رابطه باید به وظایف خود عمل کنند و نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند این مشکل را حل کند.
به گزارش ایرنا در این همایش 25 نفر از نخبگان حجاب و عفاف مورد تجلیل قرار گرفتند و تمبر نخستین همایش چادرهای آسمانی ارومیه نیز رونمایی شد.
3072/6009

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال