مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن در آذربایجان غربی آغاز شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی با اشاره به آغاز مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن کریم در ارومیه گفت: در این دوره 270 نخبه قرآنی از شهرستان های 17 گانه استان حضور دارند و در هشت رشته به رقابت می پردازند.

حجت الاسلام ناصر جوانبخت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز و فردا رقابت های 120 بانوی قرآنی از شهرستان های مختلف آذربایجان غربی و در روزهای جمعه و شنبه نیز مسابقات بخش آقایان برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه 120 نفر از شرکت کنندگان زن و 150 نفر مرد هستند، بیان کرد: اختتامیه این مسابقات روز یکشنبه هفته آینده /24 تیر ماه جاری/ در سالن شرکت برق آذربایجان غربی برگزار می‌ شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی ادامه داد: همزمان با این مسابقات، آزمون تفسیر مرحله استانی در سه رشته نیز به صورت کتبی در روز پنجشنبه ۲۱ تیر ماه آغاز شده است که آزمون شمال استان به میزبانی شهر خوی و آزمون جنوب استان به میزبانی ارومیه برگزار می‌شود.
حجت الاسلام جوانبخت گفت: حفظ کل، حفظ 20، 10 و پنج جزء، قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی رشته هایی است که نخبه های قرآنی در آنها با هم رقابت می کنند.
به گزارش ایرنا رقابت های مرحله کشوری قرآن کریم مهر سال جاری در استان مرکزی برگزار می شود.
8137/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال