نماینده مردم ارومیه در مجلس:

موضع گیری های رییس جمهوری در سفر اروپا انقلابی بود

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: موضع گیری های رییس جمهوری در سفر اخیر به اروپا کاملا انقلابی و عاقلانه بود تا جایی که تمجید سردار سلیمانی را نیز در پی داشت.

روح الله حضرت پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سفر دکتر روحانی به اروپا قطعا یک پیام صریح سیاسی به جهان مخابره کرد؛ اینکه ایران قصد ندارد میدان بازی را در حالی که آمریکا در انزوا به سر می برد، ترک کند.
وی ادامه داد: عرصه دیپلماسی عرصه تلافی، جدل یا تندروی نیست و دیپلمات موفق کسی است که تا آخرین سطح ممکن از روابط بین المللی استفاده کند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: جمهوری اسلامی در کمال صداقت در خصوص تعهدات بین المللی خود عمل کرده است و دست برتر را دارد و امروز اروپا برای حفظ آبروی خود ملزم است تا تعهدات لازم را برای بهره مندی ایران از برجام اجرایی کند.
حضرت پور افزود: کشور باید در مقابل دشمن یک محور داشته باشد و مردم و مسوولان به ید واحد در مقابل یاوه گویان تبدیل شود.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه گذشته، 11 تیرماه سال جاری به دعوت رسمی روسای جمهوری سوئیس و اتریش نخستین سفر خود به اروپا پس از خروج آمریکا از برجام را آغاز کرد.
روحانی پس از ورود به سوئیس با استقبال رسمی 'الن برسه' رئیس جمهوری این کشور در فرودگاه بین المللی زوریخ مواجه شد و حمایت تمام قد اروپا از ایران را به رخ جهان کشید.
سوئیس و اتریش سال‌ها و به دفعات میزبان گفت‌ و‌ گوهای هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در سال‌های گذشته بودند و انتخاب این 2 کشور برای سفر رییس جمهوری پیام روشنی مبنی بر تمرکز ایران بر آینده برجام است.
رئیس جمهوری در سخنان خود تحریم آمریکا علیه ایران را تحریم علیه ملت ایران، ایجاد مشکل برای زندگی و رفاه مردم و سهولت دسترسی مردم به کالای مورد نظرشان برشمرد و گفت: این اقدام دولت آمریکا اگر در چارچوب مقررات و قوانین بین‌المللی نباشد یک نوع جرم، ظلم و تجاوز به حقوق ملت‌هاست.
روحانی با بیان اینکه امروز گروه یا دولتی می‌خواهند حقوقی که ملت‌ها باید در چارچوب مقررات بین‌المللی داشته باشند را تضییع کنند، گفت: برجام را با 6 کشور و از جمله آمریکا منعقد کردیم و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وظیفه نظارت و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل وظیفه حمایت از آن را بر عهده دارند.
3072/8135

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال