امام جمعه سردشت:

اعلام حاکم اسلامی تعیین کننده فطر است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه سردشت در خصوص برنامه شرعی برای اعلام عید سعید فطر، گفت: رویت هلال ماه و اعلام زمان عید سعید فطر بر عهده رهبر حکومت اسلامی بوده و این اعلام برای همه مطاع است.

'ماموستا سلام امینی' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر وحدت و یکپارچکی علما در اعلام عید فطر تاکید کرد و افزود: اعلام خودسرانه عید بدون نظر حاکم اسلامی و ثبوت شرعی خارج از چارچوب شرعی و فقهی است.
وی بیان کرد: رویت هلال ماه بر اساس کمک گرفتن از علم نجوم و ابزارهای آن یا چشم غیرمسلح انجام می شود اما عمل به تقویم رسمی کشور هم صحیح است.
ماموستا امینی همچنین در رابطه با اهمیت عید در بین مسلمانان، بیان کرد: انسان همیشه بهترین روزهای خود که ایام غلبه بر دشمنانش است را جشن می گیرد و پایان ماه مبارک رمضان، روز پیروزی مسلمانان بر نفس است و باید جشن گرفته شود.
به گزارش ایرنا آخرین روز از ماه مبارک رمضان عید فطر است و مسلمانان دوشادوش هم در صفوف فشرده نماز وحدت آفرین عید فطر را در این روز برپا می کنند.
در حالی که فقهای شیعه و سنی معتقدند که رویت ماه شوال و اعلام عید فطر بر عهده حاکم اسلامی است و مردم ایران باید این عید را به صورت همزمان برگزار کنند، دشمنان در این خصوص به دنبال تفرقه افکنی هستند.
7562/3093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال