امام جمعه ارومیه:

زکات فطره روزه داران آذربایجان غربی 60 هزار ریال است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه میزان زکات فطره روزه داران استان در سال جاری را 60 هزار ریال اعلام کرد و گفت: این میزان زکات فطریه از سوی دفتر مقام معظم رهبری بر اساس قوت غالب گندم تعیین شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق برنامه‌ ریزی های صورت گرفته در سطح استان صندوق‌های یک رنگ و یک پارچه با آرم شورای زکات برای جمع آوری زکات فطریه مردم روزه دار در نظر گرفته شده است.
امام جمعه ارومیه گفت: از فعالیت هرگونه صندوق بدون آرم شورای زکات در جمع آوری زکات فطریه در مساجد و مصلاها ممانعت می شود.
وی اضافه کرد: میزان کفاره یک روز قضای روزه با عذر شرعی، مبلغ 15 هزار ریال است.
وی بیان کرد: فطریه هر فرد مسلمان و روزه دار سه کیلوگرم طعام غالب هر مسلمان اعم از جو، گندم و برنج و مواد غذایی که به عنوان طعام محسوب می‌شود، می باشد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: خانواده‌هایی که استطاعت مالی بیشتری دارند می‌توانند بیشتر از این میزان نیز فطریه بپردازند.
به گزارش ایرنا پرداخت زکات فطریه از واجبات دین مبین اسلام است که از لحظه غروب آخرین روز ماه مبارک رمضان بر هر مسلمان روزه داری واجب می‌شود و سرپرست خانواده باید برای خود و تمامی کسانی که نانخور او هستند، زکات فطره پرداخت کند.
زکات فطره بهتر است به همسایگان و خویشاوندان نیازمند پرداخت شود؛ البته اگر کسی نتواند زکات فطریه را به دست نیازمندان واقعی برساند، شورای زکات استان صندوق‌هایی را به منظور دریافت فطریه در پایگاه‌ها، مساجد، مصلاها و محل‌های برگزاری نماز عید فطر فراهم کرده است.
8137/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال