ظرفیت مغفول آذربایجان غربی در تولید گل محمدی با مصرف آبی کم

ارومیه- ایرنا- آذربایجان غربی از سال های دور محل پرورش گل محمدی بوده اما تولید این گیاه کم آب بر و سازگار با شرایط اقلیمی حال حاضر استان کمتر مورد توجه کشاورزان قرار گرفته و ظرفیت اقتصادی آن مغفول مانده است.

به گزارش ایرنا گل محمدی از جمله گل های معطری به شمار می رود که از دیرباز در سفره ها و دمنوش های ایرانی جای داشته و اقلام غذایی و نوشیدنی های زیادی از این محصول تولید شده که گلاب از جمله آنهاست.
در سال های اخیر برخی از استان های کشور با توسعه کشت و رونق صنایع گلاب گیری سود ناشی از تولید این گیاه پرطرفدار را بر سر سفره های کشاورزان آورده اند اما روش های سنتی کشت و گلاب گیری و نبود صنایع تبدیلی مانع از رونق این کسب و کار پر سود و گردشگرپسند در آذربایجان غربی شده است.
کارشناسان معتقدند که این استان ظرفیت تولید گل محمدی را در سطح گسترده دارد و اگر بسترهای لازم برای کشت این گونه کم آب بر با توجه به خشکسالی های اخیر در حوضه دریاچه ارومیه فراهم شود، علاوه بر اشتغالزایی در منطقه می تواند به راهکاری برای مقابله با خشکسالی تبدیل شود.
گلاب تولیدی ایران به بسیاری از کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین کشورهای لبنان، بلغارستان، آلمان، ایتالیا و آمریکا نیز صادر می ‌شود و این استان مرزی می تواند در این خصوص سهم چشمگیری داشته باشد.
در آذربایجان غربی نام شهرستان خوی با محصول گل محمدی عجین شده و کشاورزان این منطقه سالهاست که با تولید این گل کم آب بر، بخش قابل توجهی از تولید این محصول را بر عهده دارند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در این خصوص گفت: به صورت خودجوش بیش از 80 هکتار از اراضی استان زیر کشت گل محمدی است و بیش از 200 تن گل محمدی از این اراضی برداشت می شود.
عبدالله فتح الله زاده با اشاره به اینکه برداشت این محصول از اوایل خرداد ماه در استان شروع می شود و تا تیرماه ادامه می یابد، افزود: ظرفیت افزایش سطح زیرکشت و برداشت مناسب گل محمدی در این استان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ارقام گل محمدی موجود در استان رقم های مخصوص گلاب گیری و تهیه مربا و مارمالاد است، بیان کرد: بیشترین سطح زیر کشت با 40 هکتار مربوط به خوی و پس از آن با 20 هکتار مربوط به ارومیه است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: حدود 40 درصد از محصول تولیدی به سایر شهرستان ها منتقل و 40 درصد جذب صنایع تبدیلی استان شده و بقیه در کارگاه های خانگی تبدیل به گلاب و مربا می شود.
وی رویکرد سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی را ترویج و توسعه سطح زیر کشت این محصول به لحاظ مصرف کم آب در مقایسه با سایر محصولات باغی عنوان کرد.
وی ادامه داد: حمایت های لازم نیز برای توسعه سطح زیر کشت از طریق واگذاری اراضی ملی در خارج از حوضه آبریز دریاچه ارومیه، توزیع نهال یارانه دار گل محمدی در بین متقاضیان و راهنمایی فنی جهت بهبود تولید انجام می شود.
عبدالله زاده بیان کرد: با توجه به نیاز کم گل محمدی به آب، این محصول می تواند خود را با شرایط نامساعد در اراضی و مراتع فقیر و تخریب شده وفق دهد و با بهبود بافت خاک از تخریب اراضی ملی جلوگیری کند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: توسعه کشت گل محمدی با دارا بودن مزایایی از جمله ایجاد اشتغال، وجود بازارهای مطمئن جهت صادرات گلاب و اسانس، نزدیکی به بازارهای مصرف کشورهای خلیج فارس، جلوگیری از فرسایش خاک و وجود کارخانجات صنایع تبدیلی جهت خرید محصول تولیدی در داخل کشور باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خوی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه امسال 180 تن گل محمدی در این شهرستان تولید می شود، افزود: امسال گل محمدی در بیش از 55 هکتار از باغ های منطقه کشت شده که این میزان نسبت به سال گذشته 15 هکتار بیشتر است.
علیرضا مردانی ادامه داد: قیمت هر کیلوگرم گل محمدی 150 هزار ریال است و از هر هکتار نیز حدود چهار تا چهار و نیم تن محصول گلبرگ برداشت می شود.
وی ادامه داد: 70 درصد گلبرگ های گل محمدی به صورت گلاب، 20 درصد در تهیه مربا و شیرینی و 10 درصد دیگر به صورت خشک مصرف می شود.
مردانی اضافه کرد: گونه های گل محمدی کشت شده در شهرستان خوی از نوع رقم های خاردار ریز کوتاه و بزرگ و توده های محلی بوده و گل محمدی خوی از نظر کیفیت و عطر و اسانس در جهان کم نظیر است.
ترلان رضایی از برداشت کنندگان گل محمدی در ارومیه نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه زحمت برداشت این گل بسیار زیاد است، گفت: قیمت گل محمدی با وجود مشکلات برداشت و نگهداری آن کم است و در صورت کمک مسوولان می توانیم سطح زیرکشت را توسعه دهیم.
علی ابرازی از دیگر کشاورزان گل محمدی کار در ارومیه با اشاره به اینکه گل محمدی هنوز به صورت سنتی در استان برداشت و فرآوری می شود، بیان کرد: می توان با ایجاد کارگاه های مدرن فرآوری این محصول در راستای ایجاد ارزش افزوده آن گام برداشت.
وی ادامه داد: یکی از راهکارهای درج شدن نام ارومیه و آذربایجان غربی در بین تولیدکنندگان عمده گل محمدی در سطح کشور، نگاه ویژه به فرآوری این محصول است و تنها اعطای تسهیلات برای کاشت و برداشت کافی نیست.
وی گفت: گل محمدی تولیدی آذربایجان غربی به لحاظ شرایط آب و هوایی موجود در این منطقه دست کمی از استان های مرکزی کشور ندارد و در برخی موارد بهتر از آنهاست ولی باید بیشتر به مردم ایران و حتی کشورهای همسایه شناسانده شود.
به گزارش ایرنا، گل محمدی که در آذربایجان غربی به قیزیل گول مشهور است و در ادبیات و فرهنگ مردم نیز جایگاه خاصی دارد؛ بر اساس این فرهنگ محلی 'قیزیل گول' خوی از ارزش غذایی فراوانی برخوردار بوده و در درمان زخم معده، ضعف عمومی، بیماری های صفراوی، اسهال و جلوگیری از صرع و تقویت قلب بسیار مفید است .
همه ساله از اوایل خرداد ماه تا اوایل تیرماه بوی گل محمدی در کوچه پس کوچه های این استان می پیچد و عطر آن مشام مردم و گردشگران را معطر می کند.
گل محمدی با نام علمی Rosa damascene از مهمترین انواع گل‌های رز در دنیا و از مشهورترین گیاهان در تاریخ باغبانی است؛ این گل به علت داشتن رایحه فوق‌العاده و تنوع ارقام در بسیاری از مناطق دنیا کشت می‌شود.
در حال حاضر در بلغارستان، ترکیه، ایران، هند، اوکراین، آمریکا، کانادا، فرانسه، انگلستان و ژاپن گل محمدی تولید می شود و چهار کشور اول جزو پیشگامان تولید این گل در جهان هستند؛ گل محمدی در صنایع غذایی، داروسازی و عطرسازی نیز کاربرد دارد.
8137 /3072
گزارش از: سیده فاطمه سجادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال