شکارچی پیرانشهری به جمع دوستداران حیات وحش پیوست

ارومیه- ایرنا- مسوول روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر گفت: همزمان با هفته حفاظت محیط زیست یکی از شکارچیان این شهرستان با رهاسازی پنج قطعه کبک و سوزاندن قفس هایش از شکار دست کشید و به جمع دوستداران محیط زیست و حیات وحش پیوست.

جلیل رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شکارچی ضمن ابراز ندامت از شکار متعهد شده است تا از این پس به عنوان یکی از اعضا افتخاری اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر در جهت حفظ حیات وحش شهرستان فعالیت کند.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ حفظ محیط زیست با شکستن سلاح های شکاری و قفس و رهاسازی حیوانات به دامان طبیعت در حال گسترش است، ابراز امیدواری کرد تا با اشاعه این فرهنگ گام موثری در جهت حفظ محیط زیست برداشته شود.

** ۴ قطعه جوجه جغد به حفاظت محیط زیست تحویل داده شد
مسوول روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر گفت: 4 قطعه جوجه جغد که مادر خود را به دلیل نامعلومی از دست داده بودند از سوی یک دوستدار محیط زیست به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تحویل داده شد.
جلیل رحمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جوجه ها توانایی پرواز و امکان حیات به تنهایی را ندارند و این اداره آنها را جهت نگهداری به یکی از همکاران افتخاری به نام ابوبکر حسین زاده تحویل می دهد.
وی بیان کرد: این پرندگان پس از کسب توانایی پرواز در طبیعت این شهرستان رها می شوند.
به گزارش ایرنا پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و به واسطه داشتن کوه های مرتفع، رودخانه های فراوان و دشت های وسیع و همچنین شروع جنگل های زاگرس از این شهرستان دارای تنوع اکولوژیکی فراوانی است؛ طبیعت این شهرستان مکانی برای حیات گونه های مختلف گیاهی و جانوری به شمار می رود.
7125/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال