خیّران بوکانی یک میلیارد ریال به خانواده زندانیان کمک کردند

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان شهرستان بوکان گفت: خیّران اهل این شهرستان یک میلیارد ریال به خانواده های زندانیان این شهرستان کمک کردند.

به گزارش ایرنا، محمد آقاعزیزی روز دوشنبه در جلسه مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از خانواده زندانیان بوکان افزود: در یک سال گذشته تاکنون پنج مرحله سبد کالای حمایتی و کمک های نقدی به خانواده های زندانیان نیازمند در این شهرستان تعلق گرفته است.
وی ادامه داد: کمک های نقدی در 2 مرحله سبد کالای بهداشتی و سبد کالای حمایتی در سه مرحله توزیع شده و این حمایت ها همچنان برای حمایت از خانواده زندانیان نیازمند سطح شهرستان ادامه دارد.
وی بیان کرد: خانواده های تحت پوشش انجمن به دلیل نبود سرپرست با مشکلات مادی و معنوی زیادی دست و پنجه نرم می کنند و حمایت مردم و مسوولان از آنها برای کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.
مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان شهرستان بوکان به خدماتی که در حوزه مشاوره به خانواده های زندانیان ارائه می شود نیز اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات مهمی که بیش از مجازات حبس، دامن گیر خانواده های زندانیان می شود، آسیب های روحی و روانی است که مددکاران، مشاوران و روان شناسان زندان ها و انجمن های حمایت زندانیان با برگزاری کلاس های مستمر، این آسیب ها را به حداقل ممکن رسانده اند.
امام جمعه بوکان نیز در این مراسم گفت: در جامعه اسلامی قناعت باید مورد توجه خانواده ها قرار گیرد زیرا نبود قناعت باعث مشکلات زیادی در بین خانواده و جامعه خواهد شد.
ماموستا عبدالرحمان خلیفه زاده افزود: وجود قناعت در بین خانواده ها باعث خواهد شد که جامعه سالم بوده و آسیب های اجتماعی کاهش پیدا کند.
به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم به 30 خانواده زندانی شهرستان بوکان کارت هدیه یک میلیون ریالی اهدا شد.
در هفته نخست ماه مبارک رمضان امسال نیز 120خانواده زندانی کمک های نقدی دریافت می کنند.
شهرستان بوکان با 251هزار نفر در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.
7510/3093/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال