گسترش خدمات پاراکلینیکی گران قیمت نگران کننده است

ارومیه- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی آذربایجان غربی گفت: حرکت جامعه پزشکی به سمت خدمات پاراکلینیکی گران قیمت، هزینه های سنگینی را بر بیمار و حوزه مدیریت درمان وارد می کند و نگران کننده است.

ناصر عبایی عصر روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: جامعه پزشکی در حال حاضر خدمات پاراکلینیکی را در دستور کار قرار داده که نتیجه آن هزینه های زیاد بیماران است.
وی اضافه کرد: دفترچه هایی به عنوان چک سفید در اختیار همه مردم قرار دارد و هر کس با مراجعه به هر پزشک، درخواست های مکرری از پزشکان دارد که این درخواست ها باید ساماندهی شود.
وی با تاکید بر احیای وجه نظارتی سازمان های بیمه گر بیان کرد: با این کار می توان از بار انجام و تجویز خدمات گران قیمت پاراکلینیکی برای بیماران کاهش داد.
رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص توجه حوزه سلامت به بیماران، ادامه داد: این شعار بدون ایجاد پوشش بیمه ای قدرتمند محقق نمی شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه آذربایجان غربی استانی محروم است، گفت: در اواخر سال 1392 وضعیت بهداشت و درمان استان مطلوب نبود ولی با اجرای طرح تحول سلامت و با توجهات ویژه دولت تدبیر و امید این وضعیت بهبود یافت.
دکتر جواد آقازاده افزود: تمام تلاش دولت ارائه خدمات با کیفیت و استقرار عدالت اجتماعی در حوزه سلامت است.
وی اضافه کرد: بیمه سلامت در بدنه بهداشت و درمان است و باید هماهنگی های تکمیلی بین بیمه و دانشگاه به صورت مداوم صورت گیرد.
وی ادامه داد: برای برقراری عدالت در حوزه سلامت باید موضوع ارائه کارت سلامت برای تمامی اقشار جامعه را جدی بگیریم.
به گزارش ایرنا بیمه سلامت از سال 1393 با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه ای کشور دارد.
شماره تماس 1666 بیمه سلامت آماده پاسخگویی شبانه روزی به بیمه شدگان است.
3072/8137

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال