60 فیلم جشنواره رشد برای 18هزار دانش آموز خوی اکران می شود

ارومیه- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش خوی با اشاره به برگزاری چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد به مدت سه روز از 26 تا 29 فروردین سال جاری، گفت: 14 اکیپ سیار و ثابت، 60 فیلم این جشنواره را برای 18 هزار دانش آموز دختر و پسر روستایی و شهری این شهرستان اکران می کنند.

به گزارش ایرنا، محمود شرفی روز دوشنبه در آئین آغاز اکران فیلم های جشنواره رشد در مجتمع ارشاد این شهرستان افزود: هشت اکیپ سیار در مدارس عشایری، 2 اکیپ سیار در مدارس روستایی و چهار اکیپ در مدارس داخل شهر فیلم های این جشنواره را در قالب مستند، انیمشین و فیلم های بلند و کوتاه پخش می کنند.
وی با اشاره به اینکه این فیلم ها در 2 سالن مجتمع ارشاد و سالن دانشگاه فرهنگیان خوی اکران می شود، گفت: روزانه 6 هزار نفر دانش آموز دختر و پسر در طی سه روز از این فیلم ها دیدن می کنند.
وی بیان کرد: فیلم یک رسانه آموزشی است و می تواند ما را در رسیدن به اهداف نظام تعلیم و تربیت یاری کند.
وی استفاده از تکنولوژی های جدید را در یادگیری بهتر، مهم دانست و افزود: نقش رسانه در توسعه ارتباطات در دنیای امروز مشهود است به طوری که گاهی تاثیر یک فیلم سینمایی در ذهن انسان بسیار بیشتر از ساعت ها سخنرانی و کلاس های آموزشی سنتی است.
مدیر آموزش و پرورش خوی اضافه کرد: این جشنواره با توجه به بهره گیری از رسانه های دیداری و شنیداری می تواند نقش مهمی در ارتقای آگاهی ها و سطح یادگیری کودکان و نوجوانان ایفا کند.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش باید فناورهای جدید و استفاده از آنها را در سرلوحه روش های آموزشی خود قرار دهد و در صورت تحقق این مهم شاهد تحول در یادگیری و سهولت در انتقال پیام به دانش آموزان خواهیم بود.
به گزارش ایرنا، چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد به مدت سه روز از 26 تا 29 فروردین و همزمان با سراسر کشور در خوی نیز با اکران فیم ها برگزار می شود.
جشنواره فیلم رشد برای نخستین بار در سال 1342 با نام جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آموزنده برگزار شد و با وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی اجرای نخستین دوره آن در دوره پانزدهم در 12 اردیبهشت 1364 برگزار شد.
از دوره بیستم نام این جشنواره به جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آموزش و تربیتی رشد تغییر کرد و اجرای آن از دوره بیست و پنجم علاوه بر تهران در مراکز استان‌ها و شهرهای دیگر کشور نیز برگزار می‌شود.
7133/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال