احتمال سیلابی شدن مسیل ها در آذربایجان غربی وجود دارد

ارومیه- ایرنا- رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با تداوم بارندگی های رگباری در استان احتمال سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها وجود دارد و شهروندان باید از تردد در این مسیرها خودداری کنند.

مهدی صابری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز اغلب مناطق استان شاهد بارش رگبار شدید باران همراه با رعد و برق و برخی از نقاط نیز شاهد بارش تگرگ خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه بارش ها در نیمه مرکزی و جنوبی استان تشدید می شود، بیان کرد: طی این مدت آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها دور از انتظار نیست.
صابری افزود: از روز دوشنبه(فردا) با خروج تدریجی سامانه بارشی، کاهش ناپایداری و افت نسبی دما به میزان سه درجه سانتیگراد در استان رخ می دهد.
وی بیان کرد: در 24 ساعت گذشته بیشترین میزان بارش ها در پیرانشهر با 12 میلیمتر به ثبت رسید و در ارومیه نیز هفت میلیمتر بارش رخ داد.
صابری با بیان اینکه امروز اغلب نقاط آذربایجان غربی بارانی است، به کشاورزان توصیه کرد تا تدابیر لازم را در بخش های زراعت و باغبانی به کار گیرند.
وی با اشاره به دمای هوای استان نیز گفت: شهرهای چالدران و اشنویه با دمای یک درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و شهر پلدشت با دمای 22 درجه سانتیگراد بالای صفر گرم ترین شهر آذربایجان غربی است؛ دمای هوای ارومیه نیز بین چهار تا 16 درجه سانتیگراد در نوسان است.
به گزارش ایرنا بارش باران و رگبار در 48 ساعت گذشته موجب شد تا در برخی از نقاط آذربایجان غربی، معابر و خیابان ها دچار آبگرفتگی شود.
این استان سالانه بین 300 تا 600 میلیمتر بارش دارد که در سال های اخیر به علت تغییرات اقلیمی و خشکسالی این میزان کاهش چشمگیری داشته است.
7125/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال