بارش تگرگ و رگبار باران موجب آبگرفتگی معابر در ارومیه شد

ارومیه- ایرنا- بارش رگبار باران و تگرگ که از بامداد امروز /شنبه/ در ارومیه رخ داد، موجب آبگرفتگی معابر عمومی و خیابان ها و کندی تردد در نقاط پرازدحام شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این بارش ها موجب شد تا درب بسیاری از فاضلاب های موجود در سطح خیابان ها نیز گشوده شده و حتی برخی از کانال ها و نهرهای موجود در سطح شهر ارومیه نیز سرریز شود.
در پی بارش شدید باران، آب فاضلاب در برخی نقاط شهری به داخل خیابان ها و کوچه ها سرازیر شد.
شدت این بارندگی و آبگرفتگی به حدی بود که در برخی از میدان ها و زیرگذرها خودروها قادر به حرکت نبودند و عابران نیز به علت همراه نداشتن تجهیزات مناسب در عبور از میدان ها و خیابان ها دچار مشکل شدند.
در برخی منازل که آب ناودان ها به فاضلاب ها وصل بود، فاضلاب ها سرریز کرده و به داخل منازل نفوذ کرد.
بنا بر تشخیص کارشتاسان اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با تداوم فعالیت سامانه بارشی، آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست و روز یکشنبه / فردا/ رگبار متناوب باران را خواهیم داشت.
همچنین کارشناسان اعلام کرده اند در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها دور از انتظار نیست و از روز دوشنبه هفته جاری با خروج سامانه بارشی شاهد کاهش نسبی دما در استان خواهیم بود.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی استانی با بارش های بیش از 300 میلیمتر در سال است و اغلب بارندگی های این استان از فصل پاییز تا پایان بهار رخ می دهد.
8137/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال