تاکید ائمه جمعه آذربایجان غربی بر اهتمام مردم و مسئولان برای تحقق شعار امسال

ارومیه- ایرنا- ائمه جمعه شهرستان های مختلف آذربایجان غربی در نخستین نمازجمعه سال نامگذاری شده به نام 'حمایت از کالای ایرانی' از سوی رهبر معظم انقلاب، بر اهتمام مردم و مسئولان برای تحقق شعار سال و فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، نخستین نمازجمعه امسال با وجود سفرهای نوروزی با شور بسیار در مصلاها و محل های برگزاری نمازجمعه در سراسر آذربایجان غربی برگزار شد و ائمه جمعه شهرستان های مختلف بخش زیادی از خطبه های این هفته را به مهمترین مسائل سال به ویژه حمایت از کالای ایرانی اختصاص دادند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به لزوم تحقق شعار سال 1397 شمسی گفت: مردم و مسئولان باید از خرید کالای خارجی پرهیز کنند و با جدیت در مسیر حمایت از کالای ایرانی گام بردارند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: مردم و مسئولان باید نسبت به امور داخلی کشور تعصب داشته باشند و استفاده از جنس خارجی را یک عیب بدانند.
وی همچنین از تولیدکنندگان داخلی خواست که جنس باکیفیت را تولید و روانه بازار کنند تا استفاده از اجناس ایرانی بیش از پیش در جامعه رواج یابد.
به گفته وی مومنان باید در راستای توسعه و آبادانی کشورشان تلاش کرده و از تنبلی و بیکاری دوری کنند زیرا خداوند متعال نیز از تنبلی بیزار است.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی، اعتماد به جوانان و دخالت آنان در تمامی امور کشور را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: جوانان در اوایل انقلاب، کشور را سرپا نگه داشتند و امروز نیز باید همانند گذشته به آنان اعتماد شود.
امام جمعه خوی نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه این شهر با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: مدیریت واردات و مبارزه جدی با قاچاق کالا توسط مسئولان و خرید کالای ایرانی از سوی مردم مهمترین راهکارهای تحقق این شعار است.
حجت الاسلام سیدرضی شکوری با اشاره به پیام نوروزی و سخنرانی روز اول فروردین مقام معظم رهبری افزود: معظم له فرمایشات راهبردی را در راستای تحقق شعار سال داشتند که برنامه ریزی برای افزایش تولید، ارتقای کیفیت کالاها، انطباق با نیازها و سلایق مردم، ارزان تمام کردن کالاها، رقابت پذیر کردن با اجناس خارجی و بازاریابی جهت انجام صادرات از جمله این راهبردها به شمار می رود.
وی با اشاره به وجود مشکلات جوانان در کشور اضافه کرد: در کشور ما مشکل غیر قابل حل توسط مسئولان و مردم وجود ندارد و باید با استفاده از ظرفیت های داخلی این مشکلات را مرتفع کنیم.
امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز در خطبه های این هفته اظهار کرد: عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری همواره مهمترین عامل پیشرفت کشور بوده و باید در خصوص حمایت از کالای ایرانی نیز به سخنان معظم له با دقت عمل کنیم.
ماموستا عبدالقادر بیضاوی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب با دوراندیشی مثال زدنی، امسال را به نام سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری فرمودند که برای تحقق این امر باید دست به دست هم بدهیم.
وی اضافه کرد: تحقق کامل حمایت مردم و مسئولان از کالای ایرانی، بهبود وضعیت تولید، اشتغال و وضعیت معیشتی مردم را به دنبال دارد.
وی اظهار کرد: مردم باید با خرید کالای ایرانی، از اشتغال جوانان در مراکز تولیدی حمایت کنند تا بتوانیم مشکلات اقتصادی فعلی را با سرعت بیشتری پشت سر بگذاریم.
امام جمعه اهل سنت ارومیه کیفیت کالاهای ایرانی را در برخی موارد بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: تولیدکنندگان نیز باید تولید بهتری داشته باشند تا رغبت مردم به خرید ایرانی افزایش یابد.
امام جمعه شوط نیز تولید با کیفیت و تعصب مردمی برای خرید کالای ایرانی را مهمترین راهکار تحقق شعار مدنظر مقام رهبری در سال جاری دانست و افزود: همه ما باید دست به دست هم بدهیم تا این امر محقق شود.
حجت الاسلام سیدمحمد هاشمی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی خود، هم مردم و هم مسئولان را برای حمایت از کالای ایرانی مورد خطاب قرار دادند و به همین خاطر، آحاد مردم باید سهم خود را در این خصوص ایفا کنند.
وی اظهار کرد: رونق در تولید ملی به تلاش تولیدکنندگان برای عرضه کالای باکیفیت و اهتمام مردم برای خرید کالای ایرانی منوط است و نباید در این خصوص کم کاری بکنیم.
وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال های اخیر بیشترین توجه را به حوزه اقتصاد و معیشت مردم داشته اند و همواره با نامگذاری سال های متوالی به عناوین مرتبط با اقتصاد، توجه مردم و مسئولان را به حل مشکلات اقتصادی جلب فرموده اند.
وی تاکید کرد: می توان با عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری زمینه حل مشکلات اقتصادی و در پی آن مشکلات اجتماعی را فراهم کرد.
امام جمعه موقت مهاباد نیز با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: اشتغال جوانان مهمترین راهکار کاهش آسیب های اجتماعی است.
ماموستا یحیی اسماعیلی افزود: حمایت و خرید کالای ایرانی هم به نفع اقتصاد کـشور است هم در اشتغال جوانان نقش اساسی دارد.
وی اضافه کرد: مردم و مسئولان با همراهی همدیگر در سال جدید بیشترین اهتمام را برای رفع مشکلات اقتصادی داشته باشند.
به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی، امسال را به نام سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری فرمودند.
8137/2093
گزارش از: سیده فاطمه سجادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال