45 مرکز میوه شب عید را در نقده توزیع می کند

ارومیه- ایرنا- رئیس اداره تعاون روستایی نقده با اشاره به اینکه برای تنظیم بازار میوه شب عید، 45 مرکز توزیع در این شهرستان تعیین شده است، گفت: توزیع میوه از روز چهارشنبه 23 اسفند سال جاری آغاز شده و تا نیمه فروردین‌ سال آینده ادامه می‌یابد.

موسی قربان زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 120 تن پرتقال برای تامین میوه شب عید سال جاری تدارک دیده شده که تاکنون 60 تن از این میزان در سطح شهرستان توزیع شده است.
وی با بیان اینکه امسال فقط ذخیره سازی پرتقال صورت گرفته است، ادامه داد: در شهرستان نقده هر خانوار سیب مصرفی خود را در طول سال تولید و ذخیره سازی می کند و فقط حدود 20 تن سیب برای توزیع تدارک دیده شده و در سردخانه اداره تعاون روستایی نگهداری می شود.
وی اظهار کرد: نرخ قیمت هر کیلوگرم پرتقال 15 هزار ریال و قیمت هرکیلوگرم سیب 17 هزار ریال تعیین شده است.
رئیس اداره تعاون روستایی نقده ادامه داد: 60 تن برنج وارداتی نیز برای تامین برنج مورد نیاز این ایام در بازار مصرف توزیع شده و 40 تن دیگر نیز آماده عرضه به بازار است.
قربان زاده بیان کرد: ارقام برنج وارداتی با قیمت هر کیلو 27 هزار ریال، 38 هزار ریال و 55 هزار ریال برای توزیع تعیین شده است.
به گزارش ایرنا، همه ساله با نزدیک شدن به ایام عید، طرح های تنظیم بازار در روزهای پایانی سال اجرا می شود.
شهرستان 125 هزار نفری نقده یکی از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی بوده و در فاصله حدود 80 کیلومتری جنوب ‌شرق ارومیه واقع شده ‌است.
8135/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال