10 تیم بهداشتی بر توزیع مواد غذایی در مهاباد نظارت دارد

مهاباد- ایرنا- رئیس مرکز بهداشت مهاباد با اشاره به آغاز طرح ویژه نظارت نوروزی بر مراکز توزیع مواد غذایی گفت: 10 تیم بهداشتی بر توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و گردشگری مهاباد از 15 اسفند تا 15 فروردین سال آینده نظارت می کند.

کریم علیزاده آذر عصر روز سه شنبه در جلسه ارتقای امنیت اجتماعی مهاباد با بیان اینکه گشت های بازرسی در ایام تعطیلات نوروزی فعال است، ادامه داد: شهروندان و مسافران می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه بهداشت محیط، اماکن عمومی و گردشگری، با شماره های تلفن 190 و 42442250 تماس بگیرند.
فرماندار مهاباد نیز در این جلسه با تاکید بر انجام وظایف محوله به دستگاه ها در خصوص استقبال از مهمانان نوروزی گفت: اداره های مرتبط باید به وظایف خود عمل و از ظرفیت تشکل های مردمی و غیر دولتی نیز استفاده کنند.
وی با اشاره به افزایش مسافران نوروزی شهرستان مهاباد در سال های اخیر اظهار کرد: ایجاد امنیت و آرامش برای مسافران مهم ترین وظیفه مسئولان در ایام نوروز است.
شهردار مهاباد نیز در این جلسه با بیان اینکه حفظ رفاه و آرامش و امنیت میهمانان نوروزی و گردشکران بر عهده تمام دستگاه های اجرایی است، گفت: ایجاد جذابیت و زیبایی چهره شهر بر عهده شهرداری و دیگر دستگاه های مرتبط است که بر این اساس اقدامات خوبی انجام شده است.
کامران علیزاده آذر با بیان اینکه یکی از درخواست های دیرینه مردم مهاباد جمع آوری سگ های بدون صاحب از سطح شهر است، اظهار کرد: 920 قلاده سگ از ابتدای امسال جمع آوری شده که از این تعداد 790 قلاده توسط پیمانکار و 130 قلاده نیز به دست نیروهای شهرداری جمع آوری شده است.
وی گفت: چهار هکتار زمین توسط اداره منابع طبیعی در نزدیکی روستای 'اوزون دره' بخش مرکزی برای نگهداری موقت این سگ ها پیش بینی شده است.
رئیس اداره آموزش و پرورش مهاباد نیز در این جلسه با اشاره به وظایف ذاتی این اداره گفت: آمادگی کامل برای پذیرایی از میهمانان نوروزی به خصوص همکاران فرهنگی در شهرستان وجود دارد.
کامبیز شاوله در خصوص اقدامات پیشگیرانه برای کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: از افرادی که در سال های گذشته دچار آسیب شدند، در مدرسه و کلاس ها حضور یافته و در رابطه با بی احتیاطی خود با دانش آموزان صحبت کردند.
12 کمیته در ستاد خدمات سفر نوروزی مهاباد تشکیل شده است.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی رتبه نهم گردشگری در بین استان های کشور را دارد و شهر مهاباد یکی از اصلی ترین مناطق پر بازدید این استان است.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
3093/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال