مصدومان چهارشنبه سوری در آذربایجان غربی به 61 نفر رسید

ارومیه- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: طی روزهای منتهی به آئین چهارشنبه سوری 61 نفر بر اثر استفاده از مواد محترقه در این استان مصدوم شده اند که از این تعداد 39 نفر مربوط به امروز /سه شنبه/ است.

باقر بهرامی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 20 نفر از کل مصدومان بستری شده و 33 نفر دیگر نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.
وی اظهار کرد: علاوه بر یک مورد تخلیه چشم در روز گذشته، امروز نیز انگشت یک نوجوان بر اثر استفاده از مواد محترقه قطع شد.
وی بیان کرد: بیش از 95 درصد از کل مصدومان حوادث چهارشنبه سوری در استان را مردان تشکیل داده اند و بیشتر آنان نیز مربوط به رده سنی 10 تا 25 سال بوده است.
به گزارش ایرنا، در حدود یک دهه گذشته استفاده از مواد محترقه در جشن های آخر سال در کشور بسیار زیاد شده و تنها در سال گذشته هشت نفر در کشور بر اثر این امر جان خود را از دست داده بودند.
مورد فوتی در سال گذشته در آذربایجان غربی وجود نداشت ولی در سال های پیش از آن، تعدادی فوتی در استان گزارش شده بود.
چهارشنبه آخر سال از ایامی است که مردم آذربایجان غربی باشکوه خاصی آن را گرامی داشته و اهمیت زیادی به آن می دهند؛ اگرچه در سال های اخیر این گرامیداشت با رفتارهای پرخطر و مخاطره آمیزی همراه شده و فوتی و معلولیت هایی را نیز به دنبال داشته است.
در زمان حاضر صدای ناشی از انفجار مواد محترقه از جای جای ارومیه و شهرهای مختلف این استان به گوش می رسد و بدون شک صدای نهیب بعضی از آنها مربوط به مواد منفجره دست ساز است.
8137/7129/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال