مدیرکل بنیاد شهید آذربایجان غربی:

دشمن به دنبال کمرنگ کردن فرهنگ ایثار و شهادت است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی گفت: دشمن به دنبال کمرنگ کردن فرهنگ ایثار و شهادت است و جوانان ایرانی نیز باید در مقابل این هجمه فرهنگی ایستادگی و این فرهنگ متعالی را به جهان صادر کنند.

مهدی فعال روز سه شنبه و همزمان با سالروز تشکیل بنیاد شهید انقلاب اسلامی در مراسم غبارروبی مزار شهدای ارومیه افزد: مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر تداوم فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اسلامی دارند و ما نیز باید با پیروی از آن حضرت در راستای اعتلای روز افزون این فرهنگ متعالی تلاش کنیم.
وی اضافه کرد: حضور در منزل خانواده شهدا و ایثارگران، شرکت در آیین های یادواره شهدا، حضور بر سر مزار مطهر شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین بهره گیری از نوشته های شهیدان از جمله راه های پررنگ شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
وی اظهار کرد: مردم آذربایجان غربی 12 هزار شهید، 19 هزار جانباز و 2 هزار آزاده تقدیم دفاع از کیان اسلامی کرده اند و با قدرت از این مسیر دفاع می کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی گفت: همچنین 125 هزار نفر ایثارگر و رزمنده و خانواده آنها وجود دارد که همیشه در همه صحنه ها به صورت گسترده حضور دارند.
فعال افزود: در حال حاضر پنج هزار نفر دانشجو در تمامی مقاطع در حال تحصیل بوده که از بین این افراد 200 نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران نخبه علمی هستند.
به گزارش ایرنا، امروز 22 اسفند ماه سالروز تشکیل بنیاد شهید انقلاب اسلامی و روز گرامیداشت شهداست.
6009/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال