33 پایگاه هلال احمر آذربایجان غربی آماده امدادرسانی به مسافران نوروزی است

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: همزمان با ایام نوروز، 33 پایگاه ثابت و سیار خدمات امدادی و راهنمایی را به مسافران نوروزی ارائه می دهد.

حسن محمودی اصل زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه هزار و 500 نفر نیروی امدادگر متخصص، نجاتگر، پزشک داوطلب و عوامل امدادی در طرح ملی امداد و نجات هلال احمر در پایگاه های هلال احمر آماده باش هستند.
وی ادامه داد: 38 دستگاه آمبولانس مجهز به جدیدترین تجهیزات پزشکی، 38 دستگاه خودروی نجات، 2 دستگاه خودروی امدادی و یک فروند چرخ بال از جمله تجهیزات فعال هلال احمر آذربایجان غربی در ایام نوروز است.
وی اضافه کرد: کمک به کاهش تلفات سوانح جاده ای، کاهش زمان طلایی ارائه خدمات پیش بیمارستانی در تصادف، ارتقای سطح کیفی خدمات هلال‌احمر و افزایش رضایتمندی مراجعان و خدمات گیرندگان از اهداف اصلی برنامه‌های هلال احمر آذربایجان غربی در ایام نوروز است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی ادامه داد: در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی نیز 26 پست ایمنی و سلامت، 19 خیمه نماز، 2 اکیپ سحاب و 19 فضای دوست دار کودک در آذربایجان غربی راه اندازی می شود تا بروشور آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی وسایر محصولات فرهنگی را به مسافران عرضه کند.
به گزارش ایرنا، رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروزی 1397 شمسی در آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور از 25 اسفندماه جاری با رژه تیم‌های واکنش سریع هلال‌احمر استان در ارومیه آغاز می شود و تا 15 فروردین 1397 ادامه دارد.
هدف اصلی از اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی آگاه‌سازی جهت پیشگیری از وقوع سوانح و حوادث است و ساختار این طرح دارای چهار بخش سلامت‌ محور، ایمنی محور و فرهنگی و اطلاع‌رسانی است.
8135/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال