واحد تولید ورق های فایبرگلاس در تکاب به بهره برداری رسید

مهاباد- ایرنا- واحد تولید ورق های فایبرگلاس با 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و ظرفیت تولید سالانه 400 هزار مترمربع در تکاب به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا فرماندار تکاب عصر روز دوشنبه در آئین بهره برداری از این طرح، گفت: با بهره برداری از این واحد که محصولات آن به صورت ورق و رول عرضه می شود، برای 15 نفر به صورت مستقیم و 50 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال پایدار ایجاد می شود.
ایرج ثقفی اظهار کرد: سالانه 20 میلیارد ریال از محصولات واحد تولید ورق های فایبرگلاس تکاب به کشورهای همسایه از جمله عراق و ارمنستان صادر می شود.
وی افزود: ورق های فایبرگلاس در محیط های صنعتی، کشتارگاه ها، قطعات بدنه خودرو و عایق های رطوبتی مورد استفاده قرار می گیرد.
ثقفی گفت: در 2 سال گذشته گام های موثری در زمینه تولید و اشتغال در تکاب برداشته شده که راه اندازی 2 واحد سنگبری، کارگاه های جواهرسازی و واحدهای بسته بندی حبوبات و چند واحد تولیدی صنعتی دیگر از مهمترین آنهاست.
وی با اشاره به ظرفیت های این شهرستان برای ایجاد اشتغال، افزود: بخش های 'صنعت و معدن'، 'کشاورزی و دامداری' و 'گردشگری و خدمات' سه محور عمده تولید و اشتغال در تکاب به شمار می رود.
ثقفی اظهار کرد: حمایت از بخش خصوصی و ایجاد بستر مناسب برای حضور سرمایه گذاران در عرصه تولید در دستور کار دولت قرار گرفته است و ادارات و دستگاه های اجرایی تکاب نیز باید در این زمینه اهتمام ویژه داشته باشند.
وی بیان کرد: تسهیل و رفع موانع تولید و ایجاد امنیت سرمایه گذاری از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید برای فعالیت بخش خصوصی است.
به گزارش ایرنا این واحد تولیدی که در سه کیلومتری تکاب و در روستای حاجی بابای سفلی واقع شده در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و در فضای کارگاهی با زیربنای یکهزار مترمربع راه اندازی شده است.
فایبرگلاس پوششی است از مواد نفتی و پشم شیشه درست می شود و امروزه بیشتر کارخانه ها در دنیا مخازن آب و اسید خود را با استفاده از فایبرگلاس عایق می کنند و جلوی پوسیدگی و از بین رفتن مخازن و ضررهای ناشی از آن را می گیرند.
سبک بودن و مستحکم بودن از دیگر ویژگی های فایبرگلاس است و سپر انواع خودروها، انواع ایرانیت ها، اتاقک ها، سیلوهای سیمان، مخازن نگهداری مایعات مختلف از جمله اسید، سپتیک تانک ها، چربی گیرها و … با استفاده از این پوشش ساخته می شود.
7514/3093/3072

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال