مدیرکل ورزش و جوانان:

تیم کشتی سنتی آذربایجان غربی به مقام سوم رقابت های بین المللی ترکیه دست یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: مسابقات کشتی سنتی رقابت های بین المللی ' ماراش' ترکیه شامگاه شنبه /21 بهمن/ به کار خود پایان داد و تیم آذربایجان غربی که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات حضور داشت، مقام سوم مشترک همراه با تیم گرجستان را کسب کرد.

عبدالله چمن گلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از 300 کشتی گیر در قالب 32 تیم از کشورهای مختلف جهان در این رقابت های حضور داشتند و تیم های ترکیه و روسیه به ترتیب عناوین اول و دوم را از آن خود کردند.
به گفته وی در بخش سنگین وزن این رقابت ها 'عبدالله قمی' از آذربایجان غربی قهرمان قهرمانان شد و مدال طلا گرفت و حجت صدقی نیز مقام سوم و مدال برنز را از آن خود کرد.
وی ادامه داد: طاهر کاسب و مهدی رحمتی از آذربایجان غربی نیز به ترتیب در رده های پنجم و هفتم ایستادند و احمد احمدی، مسافر و ابراهیم آذرنگ هر سه نهم شدند.
به گزارش ایرنا روسیه، جمهوری آذربایجان، قرقیزستان، مولداوی، قزاقستان، اوکراین، گرجستان، یاکوتستان، عراق، بلاروس، اندونزی، ویتنام، انگلیس، ترکیه، صربستان، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، مقدونیه، تاجیکستان، ازبکستان، مغولستان، قبرس، ایتالیا، داغستان، چچنستان، لهستان، پاکستان و تیم آذربایجان غربی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این رقابت ها شرکت داشتند.
وی ادامه داد: کشتی گیران در این رویداد ورزشی بین المللی در هفت وزن 55، 60، 65، 70، 80، 90 و 130 کیلوگرم به مدت 2 روز با هم به رقابت پرداختند.
این رقابت ها به مناسبت نود و هشتمین سالگرد آزادسازی شهر 'ماراش' ترکیه از دست اشغالگران فرانسوی در 12 فوریه 1921، همه ساله در این شهر برگزار می شود.
8135/ 3072
** خبر: شهین بیدادرس ** انتشار: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال