امام جمعه خوی:

حساسیت و شور انقلابی با مرور زمان نباید فروکش کند

ارومیه- ایرنا- امام جمعه خوی با تاکید بر اینکه حساسیت و شور انـقلابی با مرور زمان نباید فروکش کند، گفت: تبدیل شدن فعالیت های انقلابی به صرف اداری از جمله چالش های پیش روی انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدرضی شکوری در خطبه های نماز جمعه خوی اظهار کرد: تبدیل رسالت انقلابی به رفع تکلیف اداری و فرسایش بخشی از نیروهای انقلاب در حوادث از چالش هایی است که باید رفع شوود.
وی اضافه کرد: نفوذ فرهنـگ ها و آموزه های وارداتی، گـسـترش سودجـویی و رفـاه طـلـبی در مـیان کارگـزاران، بوجود آمدن انحراف در گزینش کارگزاران در مجـموعه ها، بت شدن مدرک و مدرک گرایی در فرهنگ عمومی جامعه، ضعف نظارت لازم بر عملکردها و جایگزین شدن مچ گیری و رشد افتراء، سوءظن، تهمت زنی و آبروریزی در جامعه از دیگر چالش هاست.
وی با اشاره به 14 بهمن، روز فناوری فضایی اظهار کرد: اقداماتی مانند پرتاب موشک های فضایی، ماهواره ای و کاوشگرهای سیاره ای، انجام سفرهای متعدد فضایی از طریق انسان، تصویر برداری دیجیتالی از فضا، توسعه و گسترش سنسورها و حسگرهای فضایی و طراحی موتورهای فضایی جدید از جمله اقداماتی است که کشورها تاکنون در حوزه فضا انجام داده اند.
وی در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران در فعالیت های فضایی جوان است چون رشته هوا فضا بعنوان یکی از رشته های علوم مهندسی به قرن های 18 و 19 بر می گردد و کشورهای روسیه و آمریکا در این زمینه سابقه طولانی دارند؛ لکن ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی قدم های خوبی در زمینه فناوری فضایی برداشته است که نمونه هایی را در سال های اخیر شاهد بودیم .
وی با اشاره به سخنان روز سه شنبه مقام معظم رهبری، گفت: آن بزرگوار در این سخنرانی اهداف آمریکا از انتقال گروه تروریستی داعش به افغانستان را مورد عنایت قرار دادند و در نهایت موجه کردن حضور خود در منطقه، ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی، درگیر کردن کشورها و دولت های منطقه با یکدیگر و گسترش ناامنی در منطقه و پیگیری اهداف شوم سیاسی و اقتصادی خود را از جمله اهداف این انتقال برشمردند.
به گزارش ایرنا ‌شهرستان 385 هزار نفری خوی در شمال آذربایجان غربی واقع شده و دومین شهر پرجمعیت این استان است.
7133/3072
** خبرنگار: سعید فرجی ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال