انتخاب یک زن به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر سردشت

مهاباد- ایرنا- 'ستاره فتاح پور' به عنوان رئیس پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سردشت به مدت یکسال انتخاب و معرفی شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، این نخستین بار است که در آذربایجان غربی یک زن رئیس شورای اسلامی شهر می شود.
فتاح پور متولد 1344 ،کارشناس امور تربیتی، ایثارگر و پیش از این نائب رئیس مجمع مشورتی بانوان آذربایجان غربی، مشاور فرماندار سردشت در امور بانوان و مدیر دبیرستان های این شهر بوده و از بین پنج عضو شورای اسلامی شهر سردشت به این مسئولیت انتخاب شد.
فرماندار سردشت روز چهارشنبه در آئین تحلیف شوراهای اسلامی شهرهای سردشت، ربط و میرآباد که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با تبریک به شورای جدید، گفت: امیدوارم آغاز به کار شوراهای اسلامی دوره پنجم به معنای فراموشی شورای دوره های گذشته نباشد و در مناسبت ها و فرصت های به وجود آمده تعامل با آنها سبب ایجاد ظرفیت های جدیدی برای شهر و منافع عمومی باشد.
نژاد جهانی با توصیه به اعضای شوراهای شهر، اظهار کرد: با همفکری و همگرایی از به وجود آمدن 2 دستگی ها که بر عملکرد و نیروی شورا اثر منفی می گذارد پرهیز کرده و همچنین بر کارهای کارشناسی شده در ماهیت مصوبات تاکید شود.
وی افزود: اختلاف نظر در کارهای شورایی امری انکار ناپذیر است که امیدوارم اختلاف در آرا و نظرها به منظور بهره وری بیشتر برای شهر و شهروندان باشد.
جهانی همچنین در ادامه مطالبی را در خصوص قوانین و مقررات شوراهای اسلامی شهرها، نحوه انتخاب شهردار، تشکیل جلسات و جایگاه آنها از نظر شکلی و قانونی بیان کرد.
در آئین تحلیف شوراهای اسلامی دوره پنجم پس از قرائت سوگند از سوی یکی از اعضای شورا در ادامه انتخابات هیات رئیسه شوراهای اسلامی شهرهای سردشت، میرآباد و ربط انجام شد.
در شهر سردشت ستاره فتاح پور به عنوان رئیس شورای اسلامی، کامل ثنایی نایب رئیس و عثمان محمودپوری به عنوان منشی با حداکثر آرا انتخاب و معرفی شدند.
در شهر ربط هم در رای گیری بین اعضای شورای این شهر عبدالله پیروتی رئیس شورا، جعفر شیربیگی نایب رئیس و فرهاد اسماعیل زاده به عنوان منشی معرفی شدند.
و در شهر میرآباد نیز خلیل احمد نژاد رئیس، سعی جباری نایب رئیس و سلیمان شمسی به عنوان منشی شورای این شهر انتخاب شدند.
شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر دارای سه شهر ربط، میرآباد و سردشت بوده که در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
3093/7562**انتشار دهنده: پیمان پاکزاد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال