نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی: رعایت عدالت در همه گیری بیمه سلامت مورد توجه مسئولان باشد

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به تاکید نظام مقدس جمهوری اسلامی به موضوع عدالت گفت: همه گیری بیمه سلامت در جامعه و بهره مندی اقشار مختلف جامعه از آن نیز نیازمند رعایت عدالت توسط مسئولان مربوطه است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز یکشنبه در پانزدهمین اجلاس سراسری مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: وظیفه نظام و دولت مردان این کشور است تا مبحث بیمه سلامت را گسترش و به سطوح مختلف جامعه رواج دهند.
وی اظهار کرد: توسعه بیمه سلامت نیازمند عزم همگانی و وحدت رویه است که مسئولان باید به این نکته توجه کنند.
وی اضافه کرد: تلاش برای حفظ و تقویت سلامت روح و جسم یکی از اولویت های دینی است و امیدواریم کشور ما به مرحله ای از سلامت همگانی در جامعه برسد که تمامی اقشار جامعه دارای سلامت روحی و روانی و جسمی باشند و توسعه این امر وظیفه نظام و دولت است.
نادر نانبخش مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی نیز در این همایش با اشاره به جمعیت سه میلیون و 265 هزار نفری این استان گفت: حدود 2 میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت این استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
به گفته وی یک میلیون و 200 هزار نفر از روستاییان، 400 هزار نفر از کارکنان دولت و 10 هزار نفر از میان سایر اقشار استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر 666 پزشک و 610 موسسه طرف قرارداد اداره نظارت و ارزشیابی اداره کل بیمه سلامت استان هستند.
نانبخش ادامه داد: این موسسه ها شامل 57 آزمایشگاه، 45 مرکز رادیولوژی، 70 فیزیوتراپی، 63 درمانگاه، 30 بیمارستان، 9 مرکز ام آر آی، هفت مرکز جراحی محدود، 313 داروخانه، هفت مرکز سی تی اسکن، پنج کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و چهار مرکز سنگ شکن است.
وی با اشاره به مراکز طرف قرارداد روستایی نیز گفت: 17 شبکه بهداشتی درمانی شامل 174 مرکز بهداشتی شهری و رستایی با 307 پزشک، 76 دندانپزشک و 248 ماما نیز خدمات ارایه می کنند.
وی اضافه کرد: در مجموع هزار و 280 موسسه تشخیصی و درمانی در آذربایجان غربی طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.
به گزارش ایرنا اداره کل بیمه سلامت در حال حاضر با 14 اداره بیمه شهرستانی و یک واحد اداره کل در مرکز استان و با 52 دفتر پیشخوان و نمایندگی و باجه در سطح استان فعالیت دارد.
8135/2093 ** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشاردهنده: صابر چهرقانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال