مدیر استانها: 600 اثر در جشنواره بین المللی فیلم سبز در حال داوری است

ارومیه - ایرنا - مدیر بخش استان های ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز گفت: افزون بر 600 فیلم به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده و از سوی داوران هنری، کارشناسان محیط زیست و تعدادی داور خارجی در حال بررسی است.

ژوما جواهرپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر داخل کشور، فیلم هایی از 40 کشور خارجی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است و 14 کشور نیز به صورت میهمان در این جشنواره حضور دارد.
جواهر پور با بیان اینکه تفاوت جشنواره امسال با سال های گذشته در اکران فیلمهاست، افزود: پارسال فیلم ها در مراکز استانی و به صورت محدود اکران شد اما امسال در تمامی شهرستان ها و روستاهای کشور قابلیت اکران وجود دارد.
به گفته وی فیلم های این جشنواره به صورت رایگان از 31 تیر تا ششم مرداد سال جاری و همزمان با کاخ جشنواره در تهران در همه سراسر کشور اکران می شود.
وی اظهار کرد: گردشگری، شهر و انرژی پایدار جزو محورهای ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز است و از ظرفیت دستگاه های اجرایی برای بهره مندی تعداد بیشتری از شهروندان از فیلم های این جشنواره استفاده می شود.
وی افزود: معصومه ابتکار، سیدمحمد مجابی، مجید فدایی، فرهاد توحیدی، مهدی توحیدپور، مزدک میررمضانی، رضا کیانیان، مرضیه برومند، محمدعلی زم، فریبا ابتهاج و فاطمه محمدی اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره هستند.
به گزارش ایرنا سال گذشته 2 میلیون و 200 هزار نفر در سطح کشور ببیننده فیلم های پنجمین جشنواره فیلم سبز بودند و افزایش بینندگان در سال جاری با توجه به گسترش اکران ها قابل پیش بینی است.
7125/3072
** خبرنگار: طاهره نوید آرین ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال