درصف های طولانی انتخابات/

در سرمای زمستان گرمی حضور مردم را حس کردم

ارومیه - درصف های طولانی انتخابات مجلس در سرمای زمستان گرمی حضور مردم را حس کردم، آنجا که خیل جمعیت برای عزت و سربلندی خود به میدان آمده بودند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، همه جا سفید پوش است، سرما دستان را می لرزاند ، مردان و زنانی مصمم با اراده ای آهنین به سرمای زمستان گرمی بخشیده اند ، روز بزرگی است، روز تعیین سرنوشت نظام است، روزی که انسان های انقلابی و صبور تصمیم گرفته اند دشمنان را شرمنده و خجل کنند.
امروز جمعه است، شهر خلوت و تعطیل است افراد کمتری در خیابان ها دیده می شود، میعادگاه مردم آذربایجان غربی امروز بازار و مغازه و خرید و فروش نیست ، مردم در مقابل مساجد، مدارس و شعبه های اخذ رای جمع شده اند.
طولانی بودن صف ها کسی را آزار نمی دهد، مردم با روحیه انقلابی و انسانی خود به بزرگتر ها، پیرمردها و پیر زنان تعارف می کنند که شما جلوتر بروید.
اینجا ارومیه است، شهر آب و شهر آبادانی ، زادگاه زرتشت، شهر سرداران و شهدای سرافرازی چون سردار سرلشکر مهدی باکری، امینی ، شهر حجت الاسلام حسنی اسوه مبازره و جهاد، پیر عاشق حضرت امام خمینی (ره)، بر روی برف های سفید نشسته در کوچه و خیابان جای پای همه اقشار مردم اعم از غنی، فقیر، دانشجو دانش آموز، معلم، کارگر و کشاورز، شیعه و سنی را می توان دید که از خانه ها تا میعادگاه های حضور و آگاهی کشیده شده است.
ساعت هشت صبح بود، همه از خانه ها بیرون زده بودند، در مساجد و مدارس و دیگر مکان های رای گیری مقصد همه بود آنجا که قطره ها دریا می شود و دریا به تلاطم درآمده و بدخواهان و دشمنان را در خود غرق می کند.
امروز اقتدار ملت حماسه آفرین ایران کاخ سفید را بر سر دشمنان آوار کرد، مردم آذربایجان غربی و ارومیه نیز در این حماسه نقش آفرین شدند.
اینجا آذربایجان است دیار باکری هاو ما در سر ایران در شهر زیبای ارومیه شاهد حضور نمادین مردم و حضور پرشور آنها در پای صندوق های رای هسیتم.
در شهر زیبای ارومیه مردم با تشکیل صف های طولانی در حوزه های انتخاباتی منتظر ریختن آرای خود به صندوق ها هستند.
شناسنامه های قرمز از صبح زود در دستان مردان و زنان ارومیه خودنمایی می کند رای اولی ها در این میان از همه پرشورترند، آنها دیگر به سن تکلیف سیاسی رسیده اند آنها به عرصه انتخاب اصلح پا گذاشته اند آنها با شور بالا و شعور سیاسی پا به این عرصه گذاشته اند و به عنوان جوانان ایران اسلامی در میدان انتخاب حاضر شده اند ، این جوانان پشت دشمن را با حضور پر شور خود شکسته اند.
اعظم نویدآرین یکی از شهروندان حاضر در رای گیری به خبرنگار ایرنا گفت: من به عنوان یک جوان با حضور خود در انتخابات به دشمنان اعلام می کنم که اجازه نمی دهیم دشمنان برای ما تعیین تکلیف کنند خط و مشی نظام ما توسط رهبری مشخص شده و ما تابع فرمایشات مقام رهبری هستیم.
این شهروند ارومیه ای اضافه کرد: انقلاب اسلامی با خون شهدای این مرز و بوم آبیاری شده و ما وام دار خون شهدا هستیم .
اسمعیل چهرقانی مرد 65 ساله ارومیه ای نیز به خبرنگار ما گفت: مردم ایران اسلامی بعد از گذشت سالها هنوز فراموش نکرده اند که در دوران ستم شاهی که به پشتوانه آمریکا زورگویی می کرد دارای هیچ حقی نبودند.
وی اضافه کرد: آنها به یاد دارند شرایطی را که اگر کسی اعتراض می کرد و از حق خود دفاع می کرد فورا توسط ساواک دستگیر و از صحنه ها محو می شد.
وی اظهار کرد: این انقلاب با مشقت های زیاد و با رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و اکنون که سکان دار آن مقام معظم رهبری است چشم و گوش ما به فرمایشات این بزرگوار است و با بهره گیری از فرمایشات مقام رهبری در صحنه حاضر شده ایم.
حلیمه خاتون تیمورزاده پیرزن 85 ساله ارومیه ای که با ˈواکرˈ در صحنه انتخابات حضور یافته بود گفت: آمده ام با رای خود در دهان دشمنان انقلاب بزنم و به دشمنان بگویم که آذربایجانˈ اویاخدی انقلابا دایاخدی ˈ
ربابه امامعلی که با فرزند پنج ساله خود در انتخابات حاضر شده بود افزود: امروز دشمنان تا دندان مسلح ما به دنبال ضربه زدن به ایران اسلامی هستند که حضور ما در انتخابات آنها را مایوس خواهند کرد.
وی اضافه کرد: ایران امروزه با اقتدار ابهت دشمنان را شکسته و آنها را به زبونی کشانده است .
گللر علی اوغلی شهروند 55 ساله ارومیه ای گفت: با انگشت سبابه خود که رای داده ام چشمان دشمنان را کور کردم چرا که ما راحت انقلاب نکردیم، این انقلاب با خون جوانان این مرز و بوم آبیاری شده است و همه ما باید امروز با حضور در انتخابات دشمنان نظام را مایوس کنیم.
اسمر دولتخواه پیرزن 83 ساله ارومیه ای نیز که علیرغم لرزش دستانش شناسنامه ای قرمز بر دست داشت گفت: ما مردم آذربایجان غربی لحظه ای از دفاع از انقلاب دست برنمی داریم و تمامی هستی ما از انقلاب است و تا پای جان مدافع آن هستیم.
گزارش از سیده فاطمه سجادی
8137/583

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال