پیش بینی 59 نقطه جهت تبلیغات انتخابات کاندیداها در مهاباد

مهاباد- ایرنا- مسئول روابط عمومی شهرداری مهاباد گفت: 59 جایگاه ویژه در مناطق مختلف شهر برای تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده است.

طاهر جنگلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این مکانها که در محلات مختلف شهر در قالب اماکن تبلیغاتی و در فضاهایی مساوی در نظر گرفته شده، هر یک از نامزدها طبق جدول اعلامی مجاز به نصب اقلام تبلیغاتی خود در این فضاها هستند.
وی افزود: این مکان ها که بیش از یکهزار متر مربع فضای تبلیغاتی می باشد، با هدف حفظ زیبایی شهر و جلوگیری از ایجاد آلودگی های بصری و تخریب دیوارهای شهر جهت تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی مشخص و پیش بینی شده است.
جنگلی افزود: طبق قانون، نصب تبلیغات خارج از اماکن پیش بینی شده، تخلف بوده و توسط عوامل اجرایی برچیده شده و پیگرد قانونی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: کاندیداها و اعضای ستاد آنها فقط می توانند در محل ستاد نامزد مورد نظر و یا محل های مشخص شده از سوی شهرداری به انجام تبلیغات محیطی بپردازند.
جنگلی گفت: طبق قوانین مربوط به انتخابات، نصب هر گونه بنر، پارچه و پوستر بر روی دیوارها و درختان غیرقانونی بوده و شهرداری نسبت به جمع آوری آنها اقدام خواهد کرد.
مسئول روابط عمومی شهرداری مهاباد اظهار کرد: فضای مورد نیاز برای تبلیغات این کاندیداها به اندازه کافی در مناطق مختلف شهر تعیین شده و نیازی به استفاده از محیط های شهری در این زمینه نیست.
وی تاکید کرد: همه کاندیداها پیش از زمان تبلیغات در جلسه ای کاملا توجیه شده و ضوابط و چارچوب های قانونی تبلیغات برای آنها توضیح داده شده است و از این رو در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در این زمینه از طریق دایره حقوقی شهرداری این تخلفات از طریق قانونی پیگیری خواهد شد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مهاباد 12 نامزد با یکدیگر برای کسب یک کرسی به رقابت خواهند پرداخت.
از آذربایجان غربی 12 نفر راهی مجلس شورای اسلامی خواهند شد که سهم ارومیه سه نماینده، میاندوآب، شاهین دژ، تکاب دو نماینده و سهم هر کدام از حوزه های انتخابیه هفت گانه ماکو، شوط، پلدشت، چالدران ـ خوی، چایپاره ـ سلماس ـ نقده، اشنویه ـ مهاباد ـ بوکان و پیرانشر، سردشت یک نماینده است.
در انتخابات هفتم اسفندماه از استان آذربایجان غربی 12 نماینده برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و سه نماینده برای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یک نماینده نیز به عنوان منتخب اقلیت های دینی برای مجلس انتخاب خواهند شد.
شهرستان های ارومیه، خوی، سلماس، ماکو، نقده، پیرانشهر، مهاباد، بوکان و میاندوآب 9 مرکز حوزه اصلی و شهرستان های شوط، پلدشت، چالدران، چایپاره، اشنویه، سردشت، شاهین دژ و تکاب هشت مرکز و حوزه فرعی انتخابات در آذربایجان غربی اعلام شده است.
6185/1905

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال