مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی:

روند توسعه و سرمایه گذاری در بخش گردشگری مهاباد متوقف نمی شود

مهاباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: روند توسعه و سرمایه گذاری در بخش گردشگری شهرستان مهاباد به عنوان یکی از قطب های گردشگری استان و منطقه با بروز حوادثی از این دست هرگز متوقف نمی شود.

جلیل جباری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حوادث هفته گذشته در مهاباد ضمن اعلام حمایت این اداره کل از تداوم سرمایه گذاری در بحث گردشگری این شهرستان افزود: بروز این حادثه به هیچ عنوان روند سرمایه گذاری در این صنعت را در این شهرستان متوقف نمی کند.
وی با بیان اینکه بروز این حادثه بدون شک موجب ناراحتی مردم فهیم مهاباد شده است یادآوری کرد: شهروندان مهابادی باید با همکاری مسوولان این شهرستان دست به دست هم داده و تمام تلاش خود را برای تقویت زیرساخت های گردشگری بکار گرفته و اجازه ندهند اینگونه حوادث موجب توقف روند سرمایه گذاری و توسعه گردشگری در این منطقه شود.
جباری تامین امنیت و آسایش برای گردشگران و سرمایه گذاران در این شهرستان را از اولویت برنامه های مسوولان عنوان کرد و گفت: شهرستان مهاباد در بحث گردشگری از پتانسیل های بسیار خوبی برخوردار است به طوری که این شهرستان در چند سال اخیر توسعه بسیار شتابانی را در بحث گردشگری آغاز کرده که بسیار امیدوار کننده است.
وی با بیان اینکه امنیت حرف اول و آخر را در بحث گردشگری زده و می تواند گردشگران را به سوی یک منطقه سوق دهد افزود: در چند سال اخیر سرمایه گذاران متعددی به این اداره کل مراجعه و تقاضای سرمایه گذاری در شهرستان مهاباد را داشته اند که بروز چنین حوادثی می تواند این نوع سرمایه گذاری ها را با وقفه و مشکل مواجه سازد.
جباری با بیان آمادگی این اداره کل برای اعطای هرگونه تسهیلات و کمک های فنی و اعتباری اضافه کرد: شماری از متقاضیان داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری شهرستان مهاباد اعلام آمادگی کرده اند که سعی می شود با بررسی این تقاضاها روند سرمایه گذاری را در این شهرستان افزایش و تسهیل کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی با اشاره به حوادث اخیر در مهاباد گفت: نبود امنیت می تواند توسعه گردشگری در این شهرستان مستعد را با مشکل مواجه سازد.
وی افزود: شرایط و حوادث پیش آمده در مهاباد به هیچ عنوان خوشایند نبوده و چنانچه مجددا در آینده نیز تکرار و کنترل نشود می تواند تاثیرات نامناسبی بر روند سرمایه گذاری در بحث گردشگری این منطقه داشته باشد.
حادثه مرگ مشکوک یک کارمند دختر هتل تارا در مهاباد در هفته گذشته موجب بروز برخی ناآرامی های در این شهرستان شد.
مهاباد یکی از مقصدهای اصلی و قطب های مهم گردشگری آذربایجان غربی و شمال غرب کشور محسوب می شود.
غار آبی تاریخی سهولان، دریاچه سد مهاباد، تالاب های بین المللی از جمله تالاب کانی برازان و قوپی باباعلی، موزه مردم شناسی واقع در حمام میرزا رسول، بازارهای سنتی و بازارچه های کالاهای خارجی این شهر بهانه بسیار خوبی را برای مسافران به وجود آورده است که هر ساله مهاباد را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب کنند.
در تعطیلات عید نوروز امسال بیش از 142 هزار نفر گردشکر از اقصی نقاط کشور از این شهرستان بازدید کردند.
مهاباد در 116 کیلومتری مرکز آذربایجان غربی واقع شده است.
6185/6008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال