30 کلاس درس توسط انجمن حامی در مناطق محروم کشور ساخته شده است

مهاباد - ایرنا - عضو هیات موسس انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی کشور (حامی) گفت: 30 کلاس درس از زمان فعالیت این انجمن تاکنون در مناطق مختلف کشور بویژه مناطق محروم احداث شده است.

افسانه قربانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بوکان افزود: این تعداد کلاس درس در قالب هفت واحد آموزشی توسط این انجمن ساخته و تحویل آموزش و پرورش شده است.
وی گفت: پنج مدرسه دیگر نیز در مجموع با 15 کلاس درس که همگی در مناطق محروم کشور قرار دارند هم اکنون در حال احداث هستند که به صورت میانگین از 50 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند.
قربانی از تجهیز 45 کتابخانه روستایی در سطح استان های محروم کشور نیز خبر داد و یادآور شد: علاوه بر تجهیز این تعداد کتابخانه، یک باب کتابخانه روستایی نیز در سوراب ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان در حال ساخت است که از 70 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وی ادامه داد: انجمن حامی هم اکنون در استانهای سیستان و بلوچستان، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی، گلستان، ایلام و لرستان فعالیت دارد که علاوه بر ساخت مدارس در تجهیز کتابخانه ها شامل ارسال کتاب، رایانه، میز، صندلی و قفسه کتاب نیز فعال است.
عضو هیات موسس انجمن حمایت از توسعه فضای آموزشی و فرهنگی (حامی) ادامه داد: برای تامین کتاب کتابخانه های روستایی استانهای محروم کشور تاکنون بیش از 30 هزار جلد کتاب نیز به این کتابخانه ها اهداء شده است.
قربانی با اشاره به فعالیت های گسترده این انجمن در زمینه های مختلف بویژه در مناطق محروم خواستار حمایت دیگر انجمن های خیرین کشور از جمله انجمن خیرین مدرسه ساز و کتابخانه ساز کشور از این انجمن شد.
انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی (حامی) موسسه ای غیردولتی است که در سال 1380 با هدف ساخت و توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی کودکان و نوجوانان به ویژه در مناطق محروم کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.
7510/584/581

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال