جشنواره بین المللی فرهنگی ورزشی جام تموز آشوریان جهان در ارومیه برگزار می شود

ارومیه - ایرنا - مدیرعامل باشگاه آشور ارومیه از میزبانی چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فرهنگی ورزشی جام تموز آشوریان جهان در این شهر خبر داد.

آلفرد بت یوسف روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تموز ماه فراوانی است و برای آشوریان از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و مسابقات جام تموز هر ساله به یمن گرامیداشت این ماه پر برکت به میزبانی شهر ارومیه برگزار می شود.
وی اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که وزارت ورزش و جوانان همواره با حمایت و پشتیانی مالی خود و تامین اعتبارات لازم ما را در برگزاری این جشنواره مساعدت و همکاری کرده است.
بت یوسف گفت: امسال در حالی شاهد برگزاری چهاردهمین دوره این مسابقات می باشیم که میزبان بیش از 375 ورزشکار خارجی و داخلی در این دوره از رقابتها هستیم.
بت یوسف ادامه داد: پیشتر این مسابقات به مدت 17 سال فقط با حضور ورزشکاران داخلی برگزار می شد ولی در ادامه با دعوت از سایر کشورها و اعلام آمادگی تیم ها و ورزشکاران خارجی به سطح بین المللی توسعه یافت.
وی افزود: این مسابقات در شش رشته والیبال، بسکتبال (زنان و مردان)، فوتبال، تنیس روی میز، شطرنج و تنیس خاکی از روز دوشنبه سیزدهم مرداد ماه آغاز و به مدت 10 روز پی گیری می شود.
بت یوسف گفت: مراسم افتتاح یکشنبه شب /دوازدهم مرداد ماه جاری/ با حضور میهمانان داخلی و خارجی و مسئولان استان در محل باشگاه برپا می شود.
وی افزود: در این جشنواره ورزشکارانی از کشورهای عراق، گرجستان، ارمنستان، روسیه، دانمارک و شهرهای ارومیه، تهران، اهواز و کرج حضور دارند.
7126/581

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال