گسترش حمل و نقل عمومی از برنامه های شهرداری ارومیه است

ارومیه - ایرنا - شهردار ارومیه گفت: مدیریت این شهر به دنبال پیروی از الگوی شهرهای پیشرفته در گسترش حمل و نقل عمومی است.

محمد حضرت پور روز سه شنبه در کارگاه آموزشی نرم افزار شبیه ساز ترافیکی که با حضور دبیران شورای ترافیک استانها و معاونان حمل و نقل و ترافیک کلانشهرهای کشور در دهکده ساحلی چی چست ارومیه برگزار شد افزود: در این راستا سعی داریم خط تراموا را در مناطق مرکزی شهر ارومیه راه اندازی کنیم.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن در حال حاضر، طرح ویژه ای نیز برای بهره مندی از دوچرخه آماده می کنیم تا بتوانیم از مزایای آن نیز بهره مند شویم.
وی اظهار کرد: با تحقق این طرح ها می توان در افق 1405، ارومیه را شهری پاک قلمداد کرد ولی باید با تمام توان در این راستا گام برداریم.
شهردار ارومیه از ساخت افزون بر 300 هزار مترمربع پیاده رو در سطح شهر ارومیه در دو سال گذشته خبر داد و گفت: این امر نیز می تواند در کاهش استفاده از سواری و توجه به پیاده روی به ویژه در مرکز شهر موثر باشد.
حضرت پور ادامه داد: امروزه در کشورهای پیشرفته، شهرها با تکیه بر امکانات سخت افزاری در مقابله با ترافیک کار نمی کنند و بیشتر توجه آنها بر استفاده از امکانات نرم افزاری است.
وی افزود: امیدواریم ما نیز در آینده به این سمت حرکت کنیم و حل مشکل ترافیک را تنها در اضافه کردن امکانات سخت افزاری پرهزینه ندانیم.
ترافیک، یکی از مهمترین معضلات شهر ارومیه است و با توجه به آمار ارائه شده افزون بر 250 هزار خودرو در ارومیه نزدیک به 700 هزار نفری تردد می کنند که تراکم بسیار بالایی است.
8136/581

انتهای پیام /*

برچسب ها

داخلی

شهری

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال