شهرستان سلماس باکمبود فضای کتابخانه ای مواجه است

سلماس،ارومیه ـ ایرنا ـ رئیس کتابخانه های عمومی سلماس اعلام کرد : این شهرستان با کمبود فضای کتابخانه ای رو به روست.

هادی درستی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : با افزایش جمعیت و همچنین توسعه شهر، نیاز اساسی به افزایش تعداد کتابخانه های عمومی و فضای کتابخانه ای در سطح شهرستان دارد.
وی اضافه کرد : در حال حاضر در شهرستان سلماس هشت کتابخانه نهادی و مشارکتی وجود دارد که این تعداد پاسخگوی نیاز مردم این شهرستان نمی باشد.
رئیس کتابخانه های عمومی سلماس خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش قشر دانشجو و دانش آموز این شهرستان نیاز اساسی به کتابخانه های مجهز و یک کتابخانه مرکزی وجود دارد.
وی یاد آور شد : امید است با مساعدت مسئولین اعتبار لازم برای ایجاد کتابخانه های عمومی تامین شود.
درستی با اشاره به افتتاح دو ایستگاه مطالعه طی دی ماه سال جاری در این شهرستان گفت: ایستگاه های مطالعه یکی از بهترین روش های ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهر می باشد.
وی افزود : ایستگاه های مطالعه برای دسترسی آسان به کتاب و همچنین آموزش و بالا بردن فرهنگ کتابخوانی به گونه ای طراحی شده اند که دارای کتاب هایی با حجم کم ولی مفید و آموزش دهنده نسبت به وقتی که فرد منتظر است یا در اتوبوس در فاصله ای که طی می کند می تواند از این کتابها استفاده نماید.
وی همچنین از کلیه مسئولین و ادارات خواست که در ایجاد این ایستگاهها همکاری لازم را با کتابخانه ها داشته باشند.
درستی اظهار کرد : با مساعدت کمیته برنامه ریزی شهرستان سلماس، کتابخانه های عمومی روستایی این شهرستان به سیستم گرمایشی تجهیز شده اند.
7127/583

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال