بوکان رتبه سوم صنعت آذربایجان غربی را به خود اختصاص داده است

بوکان، مهاباد - ایرنا - فرماندار بوکان گفت: این شهرستان توانسته است با توسعه بخش صنعت در سالهای اخیر رتبه سوم صنعت آذربایجان غربی را به خود اختصاص دهد.

حسن عباسی روز سه شنبه در جلسه حل مسائل و مشکلات صنایع تولیدی این شهرستان با اشاره به نامگذاری سال 92 از سوی مقام معظم رهبری به سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اظهار کرد: در 24 خرداد امسال، با حضور گسترده مردم در انتخابات حماسه سیاسی محقق شد و حماسه اقتصادی نیز با حمایت از تولید داخلی و با ارتقای کیفیت کالاهای داخلی و اصلاح فرهنگ مصرف محقق می شود.
وی با بیان اقدامات انجام شده برای توسعه صنایع و ایجاد کارگاه های تولیدی در بوکان گفت: در سال 84 این شهرستان در سطح استان دارای رتبه نهم در صنعت استان بود که هم اکنون این رتبه با جهش خوبی به رتبه سوم ارتقاء پیدا کرده است.
عباسی افزود: پیش بینی می شود در آینده نزدیک و با ایجاد کارخانه قند در این شهرستان این شاخص به رتبه دوم ارتقاء پیدا کند.
فرماندار بوکان اظهار کرد: مشکل اصلی صنایع، نبود سرمایه در گردش، چک های برگشتی، بدهی های معوقه به اداره امور مالیاتی و تأمین اجتماعی است که امید است از طرف مسئولان استانی اقدام لازم جهت حل این مشکلات به عمل آید.
عباسی با اشاره به نبود اطلاع کافی صاحبان صنایع از قوانین و مقررات و معافیت های مالیاتی و بیمه ای نیز گفت: به منظور جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات باید توسط ادارات مرتبط، قوانین و بخشنامه ها به صورت مستمر به صاحبان صنایع و کارگاه های تولیدی اطلاع رسانی شود.
معاون سازمان تجارت و صنعت و معدن آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرستان بوکان با داشتن 150 واحد دارای پروانه بهره برداری از لحاظ سرمایه گذاری 7/6 درصد سرمایه گذاری استان را به خود اختصاص داده و از این لحاظ رتبه سوم استان را بعد از شهرهای ارومیه و خوی داراست.
علیرضا جلیلی گفت: با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مقررات دست و پاگیر اداری برای سرمایه گذاران حذف شده و به متقاضیانی که خواهان ایجاد صنایع در خارج از شهرک های صنعتی باشند با داشتن شرایط قانونی جواز تأسیس داده می شود.
7510/584/581

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال