معاون استاندار آذربایجان غربی:

ایجاد سه بخش جدید در میاندوآب در انتظار تصویب نهایی وزارت کشور است

میاندوآب، مهاباد - معاون سیاسی، اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: با توجه به جمعیت بالا و موقعیت جغرافیایی مهم میاندوآب برای تقویت مدیریت، ایجاد سه بخش جدید در این شهرستان به وزارت کشور پیشنهاد داده شده که در انتظار تصویب نهایی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈابراهیم فتح اللهیˈ، روز یکشنبه در نشست اعضای شورای اداری میاندوآب، گسترش اقماری مدیریت برای توسعه این شهرستان را مهم خواند و اظهار داشت: بهره گیری از بخشی از فضای مدیریتی استان با ظرفیت سنجی و استفاده از ویژگی ها و پتانسیل های خاص میاندوآب می تواند موجب جهش در توسعه این شهرستان شود.
وی آب و خاک حاصلخیز، مردمان تلاشگر و نیروهای تحصیلکرده و انقلابی را از ویژگی های مهم میاندوآب برشمرد و افزود: این ویژگی ها می تواند به عنوان فرصت قابل توجهی برای توسعه و آبادانی این شهرستان استفاده شود.
معاون سیاسی، اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیتها و نیروی انسانی پویا و فعال موجود در میاندوآب، این شهر قابلیت تبدیل شدن به یک شهر دانشگاهی را دارد.
فتح اللهی، استعدادسنجی و توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان میاندوآب به منظور هدفگذاری برای توسعه آن را ضروری خواند.
معاون سیاسی، اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، میاندوآب را شاهراه ارتباطی استان های آذربایجان غربی، شرقی و کردستان دانست و گفت: این ویژگی، فرصت مناسبی برای شتاب بخشیدن به توسعه این شهرستان است.
فتح اللهی، بخشی نگری را از آسیب های جدی در نظام اداری کشور عنوان کرد و اظهار داشت: تفکر مدیریت جمعی برای رسیدن به اهداف مشترک در زمانبندی مشخص می تواند در شاب بخشیدن به توسعه و آبادانی میاندوآب موثر باشد.
فتح اللهی، یکی از زمینه های رشد و پایداری هر شهر را حوزه های علمیه دانست و افزود: جذب و استقرار روحانیون و افزایش روحانیون مقیم در شهرها، برای رونق بخشی به برنامه های مذهبی و فرهنگی آنها، نقش بسیار مهمی دارد.
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه، در دور سوم سفر هیات دولت به استان آذربایجان غربی، به دستور رییس جمهوری، 530 میلیارد ریال به عنوان 20درصد بودجه فرهنگی آذربایجان غربی برای توسعه برنامه های حوزه های علمیه این استان اختصاص یافته است.
وی همچنین، حل مسایل و مشکلات اجتماعی با استفاده از روش های فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بهره گیری از روش ها و مدل های فرهنگی، ارائه خدمات مناسببه مردم ، تکریم ارباب رجوع در ادارات و ارائه آموزش های مختلف به مردم موجب کاهش معضلات اجتماعی می شود.
حجت الاسلام ˈمحمدجواد قهرمانیˈ، امام جمعه میاندوآب، نیز با ضروری خواندن حفظ وحدت و همدلی بین مردم و مسوولان، به بیان اهداف شوم دشمنان انقلاب اسلامی از ایجاد تفرقه بین قومیتها و مذاهب پرداخت و گفت: امروز به برکت رهبری مقام عظمای ولایت و حضور آگاهانه مردم همیشه در صحنه و نیز تلاش مسوولان انقلابی و عدالت محور و مهرورز، شاهد پیشرفت و توسعه و کسب افتخار در جهان هستیم.
میاندوآب، با جمعیت بیش از 245هزار نفر طبق سرشماری سال 85، بزرگترین شهر جنوبی استان آذربایجان غربی محسوب می شود.
7507/ 645

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال