دسته گل تازه شهرداری لواسان برای ویلای دختر وزیر سابق

تهران- ایرنا- شهرداری لواسان پانزدهم اسفند سال گذشته اعلام کرده بود مالک ویلای مشهور به ویلای دختر وزیر سابق تا پایان فروردین ماه 98 فرصت دارد سازه های غیرمجاز ساختمان را تخریب کند.

اما مشاهدات خبرنگار ایرنا مستقر در شمیرانات طی شب گذشته و صبح امروز (دوشنبه دوم اردیبهشت) حاکی از آن بود که تخریب اتفاق نیفتاده و وضعیت ویلا به همان شکل سابق است.
دوازدهم اسفند پارسال بود که عوامل شهرداری و قضایی رسانه ها را دعوت و اعلام کردند که تخریب بخش های غیرمجاز ویلا شروع شد؛ بخش اندکی از دیواره بنا را تخریب کردند و مابقی ساختمان به همان شکل رها شد.
این درحالی بود که آن روز عوامل شهرداری و قضایی تنها مجوز ورود به برخی خبرنگاران ازجمله قوه قضائیه را به داخل ویلا داده بودند و از ورود دیگر خبرنگاران جلوگیری کردند.
به دنبال پیگیری خبرنگار ایرنا که چرا باوجود آغاز تخریب، عملیات تخریب پیشرفت نداشت، معاون فنی و شهرسازی شهردار لواسان در 15 اسفند پارسال اینچنین پاسخ داد: مالک یک روز پس از آغاز اجرای حکم تخریب به شهرداری مراجعه، تعهد محضری امضا و حکم قضایی اخذ کرد تا تخریب راساً توسط خودشان (مالک) صورت گیرد.
«عزت الله چراغی» افزود: مالک ویلا تا پایان فروردین سال 98 فرصت دارد سازه های غیرمجاز ساختمان را تخریب کند.
وی تاکید کرد: «کارشناس شهرداری هر هفته فرآیند تخریب را نظارت و بررسی می کند؛ اگر تخریب متوقف شود یا به صورت کُند پیشروی داشته باشد، راساً اقدام به تخریب خواهیم کرد».
به گفته چراغی تخلف ساختمان مذکور در ارتفاع نیست چراکه پروانه ساخت وی 2 طبقه است اما نقشه ویلا را تغییر داده و در زمان حاضر زیرزمین، همکف و یک طبقه با اشتغال سطح بیشتر ساخته شده است.
این، عینا اظهارات سخنگو و معاون شهردار لواسان بود که مستندات آن نیز وجود دارد اما اتفاق جالبی که امروز افتاده قابل تامل تر به نظر می رسد زیرا از صبح امروز (دوشنبه 2 اردیبهشت) که خبرنگار ایرنا باتوجه به اتمام مهلت تخریب در فروردین ماه به دنبال ماجرای تخریب و علت تخریب نشدن بود، هیچ پاسخی نتوانست از مسئولان شهرداری بگیرد.
چراغی معاون شهرداری لواسان صبح امروز در پاسخ به تماس تلفنی خبرنگار ایرنا وقتی با پرسشی درباره تخریب ویلای مذکور مواجه شد گفت در این زمینه به مشاور رسانه ای شهرداری زنگ بزنید که پس از چندبار تماس با فردی به نام آقای «قاسمیان» که به عنوان مشاور شهرداری معرفی شده است، وی نیز پاسخ داد: در مسیر شهرداری هستم و بعد به شما خبر می دهم.
بعد از آن نیز هرچه خبرنگار ایرنا تا لحظه انتشار خبر با وی و نیز معاون شهردار لواسان تماس گرفت، پاسخ ندادند اما ساعت 13:58 امروز خبری به نقل از چراغی معاون شهردار لواسان روی خروجی خبرگزاری فارس با این مضمون منتشر شد: «عملیات تخریب بخش غیرمجاز ویلای خانم شبنم نعمت‌زاده امروز با حضور مسؤولان مربوط، مجدد آغاز شد».
وی در خبر این خبرگزاری افزوده است: مالک پس از پایان مهلت قانونی از رأی صادره تمکین و عملیات تخریب را شروع کرده است.
این درحالی بود که براساس اعلام قبلی مسئولان شهرداری، مالک تا پایان فروردین فرصت داشته که سازه های غیرمجاز بنا را تخریب کند.
خبرگزاری ایرنا قضاوت درباره چرایی این نوع عملکرد مسئولان شهرداری لواسان در نوع اطلاع رسانی، نحوه پاسخ به خبرنگار خود و نیز اصل موضوع تخریب را به مخاطبان وا می گذارد.
بنا بر گزارش شهرداری لواسان، این ویلا واقع در محله ویلانشین سید پیاز لواسان 600 متر پروانه دارد و یکهزار و 12 متر خلاف مجوز ساخته شده که حکم تخریب آن بخش غیرمجاز صادر شده است.
لواسان یکی از شهرهای خوش آب و هوای شهرستان شمیرانات در 11 کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد که زمین خواری، کوه خواری و تصرف زمین های ملی و تخریب محیط زیست در آن طی سال های اخیر بسیار خبرساز و جنجالی بوده است.
تهرام/9897/ 1008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال