قرائتی: یکصدشهیدرجایی می خواهیم تا آموزش وپرورش را تغییر دهد

تهران-ایرنا- حجت الاسلام «محسن قرائتی» رئیس ستاد اقامه نماز با انتقاد از وضعیت آموزشی و ضعف مهارت دانش آموختگان گفت: یکصد شهیدرجایی و یکصد نواب صفوی می خواهیم که خاک آموزش و پرورش را عوض کند تا شاهد دهها میلیون تحصیلکرده بی مهارت نباشیم، این فاجعه برای کشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا وی روز دوشنبه در مراسم بیست و هفتمین دوره آزمون نهایی مسابقات درس هایی از قرآن در دبیرستان دخترانه فرهنگ منطقه 13 شهر تهران اظهارداشت: مهارت آموزی باید اولویت نظام آموزشی قرار گیرد.
قرائتی در ادامه مشکلات و آسیب های اجتماعی از جمله افزایش آمار طلاق را ناشی از نبود مهارت دانست و گفت:
دختر دبیرستانی (در مدرسه مطالب مربوط به) اقیانوس اطلس و رودخانه های پاکستان را آموخته و نمره گرفته است اما آیین همسرداری بلد نیست.
وی افزود: مشکلمان این است که (در این سیستم آموزشی) آنچه به درد نمی خورد را می خوانیم، اما خیلی از مسائلی که به درد نمی خورد را می خوانیم.
قرائتی ضمن اینکه خطاب به دختران در مراسم تاکید کرد ازدواجشان را عقب نیندازند، تصریح کرد: برخی می گویند دیپلم بگیریم بعد ازدواج کنیم؛ دیپلم چه ربطی به ازدواج دارد؟
رئیس ستاد اقامه نماز تصریح کرد: برخی جوانان ما «پوک» شده اند، اختیار موی سرشان را هم ندارند و نمی توانند تصمیم بگیرند چطور مویشان را درست کنند؛ هرکدام از طرف موهای سرشان را براساس یک مدل و الگوی کشورهای مختلف می زنند.
وی افزود: در تربیت و تحصیل بچه ها مانده ایم و برخی مسائل در جامعه قفل شده است.
قرائتی خطاب به دانش آموزان افزود: زمانی که هنر و مهارتی نداشته باشید، شغل و به تبع آن پول ندارید، ازدواج و مسکن نیز تهیه نمی کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور خطاب به دانش آموزان تاکید کرد: هر یک از شما می توانید تحول ایجاد کنید، خودتان الگو و تصمیم گیرنده باشید و از کسی تقلید نکنید.
قرائتی همچنین با اشاره به برگزاری مسابقات درس هایی از قرآن گفت: این حرکت به امر و اراده من نبود بلکه به صورت خودجوش بدون بودجه خاص به عنوان کار فرهنگی نسل نو، عمیق و ارزان با همکاری آموزش و پرورش و موسسه ترویج فرهنگ قرآنی در حال اجراست که مورد استقبال حدود 2 میلیون نفر قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا آزمون نهایی سراسری مسابقات دانش آموزی درس هایی از قرآن فروردین ماه با حضور بیش از یکصدهزار نفر از برگزیدگان کشوری در حدود 700 حوزه به طور همزمان برگزار می شود و این آزمون امروز(دوشنبه) در مناطق 19گانه آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.
قرار است اختتامیه این مسابقات با معرفی برگزیدگان طی هفته دوم مهرماه در تالار شیخ صدوق(ره) آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شود.
تهرام/7245/ 1008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال