به دنبال ادامه بارش ها

احتمال سرریز سدهای استان تهران متصور نیست

تهران- ایرنا- استاندار تهران تاکید کرد: سدهای استان تهران اینک دارای ظرفیت نیمه هستند و خروجی بارش های تهران را ذخیره می کنند لذا احتمال سرریز آنها در پی بارش ها متصور نیست.

به گزارش ایرنا انوشیروان محسنی بندپی شامگاه دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد به خبرنگاران افزود: بنابر گزارش‌ها اگر در تهران 15 دقیقه بارندگی مستمر (باشدت بالا) داشته باشیم رودهای استان مستعد سیلابی شدن هستند و البته این رودها لایروبی شده اند.
استاندار تهران تاکید کرد: مسیرهای انحرافی در صورت سیلابی شدن رودکرج نیز پیش بینی شده است تا شهرهای غرب استان ایمن باشند.
به گفته وی از امروز صبح ستاد مدیریت بحران در تمام شهرستان ها شکل گرفت و تصمیم ها برای کاهش عوامل مخاطره آمیز نیز اتخاذ شد.
محسنی بندپی افزود: شهرداری های استان و نیز شهرداری های مناطق 22 گانه شهر تهران در آمادگی کامل به سر می برند و ستاد مدیریت بحران استان تهران تا اواخر هفته در آماده باش کامل خواهد بود.
به گفته وی شهرداری تهران در پنج منطقه استان تهران ماشین آلات و تجهیزات خود را متمرکز کرده و تمامی ایستگاه های آتش نشانی شهرداری تهران نیز برای مواقع ضروری در آماده باش کامل هستند.
استاندار تهران از مردم استان و مسافران نوروزی خواست از اسکان در اطراف رودخانه ها به طور جدی اجتناب کنند.
به گزارش ایرنا اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری امشب در جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران حاضر شد و بر ضرورت آمادگی مسئولان استان برای مواجهه با سیلاب بویژه طی امشب و فردا تاکید کرد.

**راه اندازی سامانه هشدار زودرس
استاندار تهران همچنین از راه اندازی آزمایشی سامانه هشدارهای زودرس به منظور آگاهی رسانی پیش از وقوع بلایای طبیعی در برخی مناطق پایتخت از امشب خبر داد.
وی افزود: با ابتکار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سامانه هشدار زودهنگام در تهران به صورت آزمایشی راه اندازی می شود.
محسنی بندپی توضیح داد: بحثی در دنیا به عنوان هشدارهای زودرس وجود دارد؛ از طریق این سامانه ها در سیل و زلزله، هشدارهایی به ساکنان منطقه به منظور افزایش درجه آگاهی و اتخاذ تصمیم اعلام می شود.
استاندار تهران تاکید کرد: امشب در استان تهران این سامانه را به صورت آزمایشی فعال می کنیم و مناطقی که این سامانه در آنجا راه اندازی می شود در جلسه امشب مدیران در استانداری مشخص خواهد شد.

تهرام/ 3001/1008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال