اقدامات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال جاری

تهران-ایرنا- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: مشکلات یکهزار و 327 تولیدکنندگان استان تهران در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال جاری بررسی شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، سیدمحمد مسیح حبیبی افزود: طبق سال های گذشته، جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به طور پیوسته برگزار شده است در سال جاری حدود 20 جلسه با حضور مستمر استاندار استان تهران برگزار شد که طبق این آمار، جزو استان هایی هستیم که استاندار بیشترین حضور در جلسات و توجه ویژه به رفع موانع تولید را داشتند.
به گفته وی، حدود 209 جلسه این کارگروه نیز با حضور معاونان استاندار و فرماندار استان تهران برگزار شده است.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اقدامات این کارگروه را در سال 97 تشریح کرد و گفت: در مجموع برای برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران، حدود یکهزار و 599 مصوبه در سال جاری پیگیری و به مرحله اجرا رسیده است و به تبع آن، مشکلات مربوط به یکهزارو 327 واحد تولیدی بررسی و رفع شده است.
حبیبی با بیان اینکه از این مصوبات 237 مورد آن مربوط به مسائل امور مالیاتی، 310 مورد مربوط به تامین اجتماعی و 878 مورد نیز مربوط به مسائل بانکی بوده است ادامه داد: خوشبختانه اجرای این مصوبات اثرات خوبی بر افزایش تولید داشته است.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ضمن تشکر و قدرانی از همکاری خوب سازمان تامین اجتماعی و اداره امور مالیاتی گفت: از بانک ها نیز توقع بیشتری در همکاری داریم تا بتوانند به چرخه تولید کمک کنند.
حبیبی همچنین با اشاره به برنامه ریزی برای حل مشکلات واحدهای نیمه فعال نیز گفت: کمبود مواد اولیه، نیاز به نقدینگی و نیز فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات باعث شده تا برخی از واحدهای تولید با ظرفیت پایین تری مشغول به کار شوند.
وی افزود: بر همین اساس در تبصره 18 قانون بودجه مباحثی همچون طرح های نیمه تمام، سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی واحدهای تولید مورد توجه قرار گرفته تا با پرداخت یارانه به تولید این موارد رفع شود، دولت تصمیم دارد تا به واحدهای تولیدی یارانه ای در قالب تسهیلات بدهد که حداکثر میزان سود این تسهیلات برای مناطق برخوردار 14 درصد و برای مناطق کمتر برخوردار 12 درصد است.
حبیبی گفت: قطعا این یارانه در افزایش تولید و بازسازی واحدهای تولیدی موثر خواهد بود.
تهرام/ 3036//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال