70 درصد وزیران سهمی از اعتبارات برای استان تهران قائل نیستند

تهران- ایرنا- استاندار تهران تصریح کرد: وزیران، بودجه در اختیار را رصد کرده اند و 70 درصد آنان سهمی از آن برای این استان قائل نیستند.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در مراسم رونمایی از اسناد توسعه ای استان تهران افزود:
تهران با وجود تعداد قابل توجهی از نیروهای انسانی متخصص، در برخی شاخص های اقتصادی کمترین برخورداری را دارد.
وی یادآورشد: باید متناسب با جمعیت نگاه عادلانه در تخصیص اعتبار داشت و به توسعه متوازن همه استان ها بها داد.
محسنی بندپی اظهارداشت: اکنون 6 شهرستان استان تهران فاقد حتی یک تخت بیمارستانی هستند که البته دولت با همان نگاه ارزشمند در توسعه خدمات بهداشتی و درمانی عملیات اجرایی 19 بیمارستان را آغاز کرده است.
استاندار تهران گفت: اکنون استان تهران هشت هزار و 500 کلاس درس تخریبی، یک هزار و 100 کلاس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد و نیز به 17 هزار کلاس نیاز دارد.
وی خاطرنشان کرد: در کنار این مشکلات، تهران با رشد سالانه 250 هزار نفری جمعیت، وجود یک میلیون تبعه دیگر کشورها و نیز رشد 20 درصد جمعیت دانش آموزی مواجه است.
محسنی بندپی ادامه داد: دولت تدبیر و امید از ابتدای آغاز به کار خود موضوع توجه به اقشار محروم را در دستور کار قرار داده و از همین رو با اجرای طرح بیمه همگانی 11 میلیون نفر از حاشیه نشینان و خانواده های نیازمند کشور را زیرپوشش بیمه برده است.
استاندار تهران گفت: نقشه پشگیری و مهار آسیب های اجتماعی این استان مسیر راه را برای همه مسئولان در این زمینه مشخص کرده است.
وی تاکید کرد: مدیران استان اکنون باانگیزه بالا آماده هستند تا در هر آنچه را که در توان دارند برای بهبود وضعیت تهران عملیاتی کنند.
محسنی بندپی تصریح کرد: چاشنی و قوه محرکه این اقدامات برای بهبود وضعیت تهران به عنوان پیشانی نظام، تامین و تزریق اعتبار است.
استاندار تهران گفت: باید کمک کرد چهره تهران طی یک سال نسبت به آسیب های اجتماعی که در آن وجود دارد، بهبود یابد، این آسیب ها مرتفع شود و آن را به محلی زیست پذیر برای همه تبدیل کنیم.
وی همچنین با بیان اینکه ساختمان مدیریت بحران استان تهران آماده شده است، لازمه بهره برداری از آن را تجهیز با امکانات موردنیاز برشمرد.
به گزارش ایرنا در این مراسم پنج سند آمایش سرزمین، توسعه، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مدیریت بودجه و عملکرد و پایش آماری رونمایی و اعلام شد که همه طرح های توسعه ای در استان تهران باید براساس این اسناد اجرا شود.
همچنین برای نخستین بار سامانه پایش هوشمند پروژه های عمرانی استان تهران نیز رونمایی شد.
تهرام/3001/ 1008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال