احداث 16 مرکز عرضه دام زنده در کشور از اسلامشهر آغاز شد

تهران- ایرنا- طرح احداث و بهره برداری از مراکز عرضه دام زنده در 16 کلانشهر کشور از اسلامشهر استان تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجری این طرح روز پنج شنبه در بازدید خبرنگاران از مرکز عرضه دام زنده بهداشتی در اسلامشهر گفت: این طرح در مجمع کلانشهرهای کشور به تصویب رسید و قرار شد در 16 کلانشهر این مراکز احداث شود.
شهریار جان فدا افزود: مرکز عرضه دام زنده بهداشتی اسلامشهر در مساحت 5 هزار متر مربع افتتاح شده که در این مرکز دام توسط دامپزشکان مورد معاینه قرار می گیرد و پس از کشتار بهداشتی ، بسته بندی می شود.
وی ادامه داد: قیمت دام های زنده نیز توسط اتحادیه دامداران روزانه مشخص می شود و حدود 20 درصد نیز قیمت دام زنده نسبت به سطح شهر ارزان تر است.
مجری طرح احداث عرضه دام زنده در کلانشهرهای کشور همچنین گفت که در آینده نزدیک این مراکز در شهرهای اصفهان، تبریز، کرج و قم نیز به بهره برداری می رسد.
وی هدف از احداث و توسعه این مراکز را قطع دست دلالان و واسطه ها و همچنین عرضه دام زنده بهداشتی و سالم با قیمت مناسب برای مردم عنوان کرد.
جان فدا با بیان اینکه در صورت حمایت شهرداری ها این آمادگی وجود دارد که مراکز مذکور در سایر شهرستان های استان تهران نیز احداث شود، خاطرنشان کرد:دامداران روستایی و عشایری استان تهران می توانند دام های خود را در این مرکز عرضه کنند.
تهرام/7243 / 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال