97 سری جهیزیه به نوعروسان شهرری اهدا شد

شهرری- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ری از اهدای 97 سری جهیزیه به نوعروسان این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

یدالله صفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ارزش ریالی این تعداد جهیزیه بیش از سه میلیارد ریال بوده که در طی 9 ماه امسال به نوعروسان و تازه دامادهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ری پرداخت شد.
وی با بیان اینکه باید از ظرفیت تمامی نهادها برای ازمیان برداشتن موانع ازدواج جوانان بهره گرفت، تصریح کرد: جهیزیه اهدایی به نوعروسان شامل یخچال، گاز، بخاری و فرش بوده که از محل کمک‌های مردمی و اعتبارات دولتی تامین شده است.
صفری ادامه داد: درجامعه امروز یکی ازموانع پیش روی جوانان درزمینه ازدواج مشکلات مالی واقتصادی است که افراد خیر و نیکوکار با مشارکت دراین امرمهم نقش موثری درتسهیل ازدواج جوانان دارند.
وی افزود: آگاهی بخشی درامر ازدواج، تحکیم و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از شیوع آسیب های تهدید کننده در این حوزه از اقدامات دیگر کمیته امداد امام خمینی (ره) به شمار می رود.
صفری با بیان اینکه نباید مسائل و مشکلات اقتصادی مانعی برای ازدواج جوانان ایجاد کند، گفت: کاهش توقعات و حمایت های همه جانبه از سوی نهادها و خیرین راهکاری موثر در توسعه و ترویج فرهنگ ازدواج در جامعه است.
بیش از 6 هزار و 50 نفر در قالب 29 هزار نفر خانوار زیرپوشش کمیته امداد شهرستان ری هستند.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.
1970

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال