استاندار تهران:

راه حل مشکلات، مردمی کردن اقتصاد است

تهران-ایرنا- استاندار تهران گفت: اکنون که در شرایط حساس اقتصادی قرار داریم یکی از راه های مقابله با این موانع و مشکلات، نهادینه کردن یا مردمی کردن اقتصاد است که می تواند با همراهی سازمان های متشکل از افراد با تجربه، صاحب نظر و موفق محقق شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، پنجاه و دومین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران امروز( 28 آذرماه) در محل اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، محمد حسین مقیمی استاندار سابق، محمد امامی امین معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان و مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.
محسنی بندپی با اشاره به لزوم اهتمام به تشکل‌های منتخب مردمی در مناسبات اقتصادی گفت: زمانی که هر نظام با مشکلات اقتصادی مواجه می شود راهکار برون رفت از موانع؛ اتکا به تشکل های منتخب مردمی مانند اتاق بازرگانی است که می تواند در کشور ما و به خصوص در استان تهران کنشگر و تاثیر گذار باشد.
وی افزود: استانداری تهران و معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی است تا بتوانیم با مشکلاتی که دشمن در صدد ایجاد آن است، مقابله کنیم.
استاندار تهران ادامه داد: وقتی فعالان اقتصادی اقدام به سرمایه گذاری کرده و با طی مراحل اداری پیچیده مجوز های لازم را برای ایجاد بنگاه تولیدی کسب می کنند، زمانی که با بحران مواجه شده و تعدیل نیرو داشته باشند آثار روحی و روانی اقتصادی تبعی آن بسیار سخت خواهد بود. براین اساس باید با استراتژی ضمن شناسایی بنگاه های اقتصادی دارای مشکل نسبت به حل و فصل موانع آنها اقدام کنیم.
محسنی بندپی تاکید کرد: نهادهایی مانند اتاق بازرگانی به دلیل تجربه و شناخت خوبی که از اقتصاد کشور دارند آن را رصد کرده و ظرفیت خوبی از این جهت خواهند داشت و دولت به عنوان سیاست گذار، اقتصاد کشور می‌تواند از این تشکل ها به عنوان بازوی توانمند استفاده کند.
وی گفت: باید با کمک اتاق بازرگانی روند جذب سرمایه گذاری در استان تهران را تسریع کنیم چرا که کشورهای زیادی همچنان مایل به این امر در پایتخت کشورمان هستند.
استاندار تهران افزود: در زمان حضور در مجلس و نمایندگی مردم و نایب رئیس فراکسیون تعاون در خدمت تشکل هایی نظیر اتاق بازرگانی بودیم و با تجربه ارزشمند اتاق بازرگانی می توانیم با هم اندیشی و همفکری برای رفع مشکلات اقتصادی بدون محدودیت کمک کنیم.
محسنی بندپی تصریح کرد: استانداری تهران و معاونت اقتصادی با تمام ظرفیت و توان در خدمت اتاق بازرگانی خواهد بود تا بتوانیم با مشکلاتی که دشمن در صدد ایجاد آن است مقابله کنیم و امیدواریم این اتفاق فصل جدید و نقطه عطفی در گشایش های اقتصادی در استان تهران باشد.
* رسیدگی به دعاوی تجاری به دو روز کاهش می‌یابد
رئیس کل دادگستری تهران نیز در این نشست گفت: اگر صاحبان پرونده های دعاوی تجاری همکاری داشته باشند، بازه زمانی تشکیل پرونده از ۴۲ روز به دو روز کاهش می‌یابد.
غلامحسین اسماعیلی افزود: اکنون در تهران، دادگاه اقتصادی نداریم، اما در برخی از شعب دادگاه‌های استان، مانند شعبه دادگاه شهید بهشتی، به صورت تخصصی به دعاوی تجاری رسیدگی می‌شود.
وی ادامه داد: با این حال، متاسفانه لایحه قانون تجارت، بیش از ۱۰ سال است که در مجلس، معطل بررسی و تصویب مانده که ما در ذیل این لایحه که به تائید دستگاه قضایی نیز رسیده، دادگاه‌های اقتصادی را هم تعریف کرده‌ایم.
رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: یکی از مشکلات و دردهای مزمن حوزه قضایی، اطاله دادرسی است که حل و فصل این درد جز با تامین و بکارگیری قضات جدید امکانپذیر نیست البته ما با مشکل محدودیت قانونی در این مسئله مواجه هستیم. در بحث تشکیل پرونده دعاوی تجاری نیز، اگر اصحاب پرونده همکاری داشته باشند، بازه زمانی این مسئله از ۴۲ روز به ۲ روز کاهش می‌یابد.
تهرام/3036//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال