5 طرح عمرانی در حسن آباد در حال اجراست

شهرری- ایرنا- بخشدار حسن آباد فشافویه از اجرای پنج طرح عمرانی در این بخش جنوبی استان تهران خبر داد و گفت: این طرح ها در هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسند.

فیض الله امامی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید فرماندار و مسئولان شرکت شهرک های صنعتی استان تهران از شهرک شمس آباد در گفت ‌و‌ گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درمانگاه شبانه روزی تامین اجتماعی در این شهر با 70 درصد رشد فیزیکی هم اکنون در مرحله تامین تجهیزات و نیروی انسانی قرار دارد.
وی تصریح کرد: این طرح بهداشتی در هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد.
بخشدار حسن آباد اجرای طرح کاشت گیاهان دارویی را از اولویت های کشاورزی منطقه بیان کرد و افزود: هم اکنون 60 هکتار از اراضی دشت نیکان روستای خانلق برای اجرای این طرح اختصاص داده شده تا این محصولات به صورت علمی و ارگانیک تولید شوند.
وی عنوان کرد: ساخت بزرگترین مجتمع ورزشی تنیس خاورمیانه در روستای خانلق با هزینه 510 میلیارد ریال توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در حال اجراست و تکمیل این مجموعه ورزشی نیازمند تسهیلات 260 میلیارد ریالی است.
امامی اضافه کرد: با توجه به نزدیکی فرودگاه امام خمینی (ره) به حسن آباد فشافویه امید است تا تمامی تمرین بازی‌های ملی در این مجتمع ورزشی تنیس برگزار شود.
بخشدار حسن آباد فشافویه به دو قلعه تاریخی همراه با 400 اتاق در روستای زیوان و حسن آباد اشاره کرد و افزود: این مناطق ظرفیت های زیادی در حوزه گردشگری دارند و هم اکنون یک مرکز بوم گردی نیز در این مناطق در حال تکمیل شدن است و در سال آتی به بهره برداری می رسد.
وی تصریح کرد: اقامت در هتل‎‌های لوکس دیگر برای گردشگران خارجی جذابیت ندارد و حضور در اماکن تاریخی و روستایی بیشتر مورد توجه گردشگران است.
امامی در ادامه به راه اندازی کلانتری دوم این شهر نیز اشاره کرد و گفت: پنج میلیارد ریال برای راه‌ اندازی و بازسازی این کلانتری اختصاص یافته که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه دو سوم وسعت شهرستان ری در این بخش واقع شده است، استقرار کلانتری یک نیاز و ضرورت محسوب می شود.
بخشدار حسن آباد در ادامه از اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار به روستاهای این بخش خبر داد و گفت: این اعتبار از محل ارزش افزوده برای توسعه و آبادانی روستاها اختصاص داده شده است.
وی عنوان کرد: 35 روستا بالغ بر 55 هزار نفر جمعیت در این بخش وجود دارد که 5 روستا دارای دهیار و شورا بوده و سه روستا دارای شورا و مابقی نیز فاقد دهیار و شورا هستند.
به گزارش ایرنا، حسن آباد فشافویه از توابع شهرستان ری با 70 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شهرری و در مسیر جاده قدیم تهران - قم قرار دارد.
فرماندار ویژه شهرستان ری به همراه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران امروز چهارشنبه از شهرک صنعتی شمس آباد در جنوب تهران بازدید کردند و از نزدیک در جریان مشکلات تولیدکنندگان قرار گرفتند.
1970/6003

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال