شهردار تهران: برای رسمیت بخشیدن به دوچرخه سواری رکاب می زنم

تهران- ایرنا- شهردار تهران با اشاره به پیوستن خود به کمپین(پویش) سه شنبه های بدون خودرو گفت: سه شنبه ها با استفاده از دوچرخه به محل کار می روم تا تقاضایی را رقم بزنم که نظام مدیریت شهری را وادار کند این موضوع را به رسمیت بشناسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا پیروز حناچی شامگاه دوشنبه در نخستین اجلاس فرصت های سرمایه گذاری شهر تهران با بیان اینکه بر اساس نظرسنجی انجام شده از شهروندان 70 درصد مردم آلودگی هوا و ترافیک را مهمترین مساله تهران و حتی قبل از مسائل اقتصادی می دانند اظهارداشت: در شهری که 3 میلیون موتور و دوچرخه و تعداد زیادی خودرو در حرکتند باید توسعه استفاده از دوچرخه یکی از محورهای اصلی کار ما باشد.

**در اتصال منطقه 22 به حمل و نقل عمومی غفلت شده
شهردار تهران همچنین با بیان اینکه در اتصال منطقه 22 پایتخت و نمایشگاه بین المللی تهران به حمل و نقل عمومی در گذشته غفلت شده است گفت:
البته سرمایه گذاران بزرگ منطقه 22 مجاب شدند هزینه اتصال این منطقه به حمل و نقل عمومی را بپذیرند.
وی با بیان اینکه اگر یک ایستگاه مترو در محل نمایشگاه بین المللی وجود داشت امروز شاهد این حجم از ترافیک در این محدوده نبودیم افزود: البته با ایجاد نمایشگاه شهرآفتاب( جنوب شهر در نزدیکی مرقد مطهر امام راحل) که یک دهم فضای آن ساخته شده است می توان نمایشگاههای بزرگ را به این محدوده منتقل کرد.
حناچی با اشاره به جلسه امروز خود با رئیس جمهوری یادآور شد: در این جلسه رئیس جمهوری قول حمایت از برگزاری نمایشگاه های بزرگ در شهرآفتاب را داد.

** بخشی از خیابان ولیعصر پیاده راه می شود
وی در ادامه به تشریح بخشی از برنامه های خود پرداخت و گفت: خیابان ولیعصر به طول 18 کیلومتر و با 20 هزار چنار که 100 سال پیش در این خیابان کاشته شدند از جمله خیابان های منحصر به فرد تاریخی است.
شهردار تهران خطاب به سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد داد تا با روش bot (سرمایه گذاری، ساخت، بهره برداری) پروژه تبدیل بخشی از خیابان ولیعصر به محور پیاده را اجرا کنند.
ولیعصر(عج) طولانی ترین خیابان خاورمیانه نیز به شمار می رود.
حناچی اضافه کرد: این ظرفیت در خیابان انقلاب و آزادی نیز وجود دارد.
شهردار تهران با بیان اینکه ایجاد محور فرهنگی، تاریخی در تهران موضوع مهمی است خاطرنشان کرد: تهران از نظر دارا بودن ظرفیت های تاریخی قابل رقابت با اصفهان است اما به دلیل توسعه شهر تهران به این ظرفیت ها توجه نشد.
وی به قدمت آثار کشف شده در تهران اشاره و بیان کرد: قدمت برخی از این آثار در منطقه دزاشیب و قیطریه به حدود 8 هزار سال پیش باز می گردد، تهران یک شهر تاریخی است که تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است.

**اتصال تپه چیتگر به دریاچه خلیج فارس
شهردار تهران اتصال تپه چیتگر به دریاچه خلیج فارس و ایجاد مسیر طبیعت گردی در محور دسترسی از ارتفاعات شمالی به امامزاده داود را از دیگر پروژه هایی ذکر کرد که در این دوره دنبال خواهد کرد.
حناچی با بیان اینکه نیازمند تغییر نگرش و رویکرد هستیم گفت: در هر پروژه ای سه حوزه منافع سرمایه گذاران، سیاستگذاران و شهروندان وجود دارد و زمانی که منافع شهروندان نادیده گرفته پروژه های ناهنجار در شهر ایجاد می شود؛ بنابراین تلاش می کنیم تا شهر پروژه های جدید که منافع هر سه گروه را در می گیرد تجربه کند.
وی موضوع اشتغال را از جمله مسائل محوری دولت و شهرداری برشمرد و افزود: شهرداری تهران در این زمینه حمایت از کسب و کارهای نوین را در دستور کار دارد.

**کارخانه سیمان شهرری
حناچی همچنین با اشاره به بنای کارخانه سیمان شهرری اظهارداشت: بخشی از ساختمان این کارخانه با تولیدات خودش ساخته شده است.
وی با اشاره به اینکه کارخانه سیمان سال ۱۳۱۲ توسط آلمانی ها ساخته شده اضافه کرد: تا مدت ها این کارخانه سیمان مورد نیاز در تهران و ایران را تامین می کرد و بخشی از هویت شهرری مربوط به این کارخانه است.
شهردار تهران با اشاره به اینکه حدود ۲۰ سال است که این کارخانه تولید نداشته و به فضای متروکه تبدیل شده است یادآور شد: از سرمایه گذاران آلمانی دعوت می کنیم بخش باقیمانده این ساختمان را زنده کنند.
به گزارش ایرنا در این همایش قرار است فرصت های پیش روی سرمایه گذاری برای پایتخت بررسی و امکان سنجی شود.
تهرام/9353//1348/ 1008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال