رئیس اداره اوقاف شهرستان ری:

تمام نیات واقفین اجرایی می شود

شهرری ـ ایرنا ـ رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان ری گفت:مردم به اوقاف اعتماد داشته باشند و بدانند که تمامی نیات واقفین اجرایی می شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام مرتضی صادقی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرری در حرم عبدالعظیم(ع) اظهار داشت: شائبه هایی در اذهان عمومی مبنی بر اینکه اوقاف نیات واقف را به درستی انجام نمی دهد ، وجود دارد.
وی یادآور شد: شفاف سازی تمامی اقدامات اوقاف از سوی این سازمان در مورد فعالیت ها و انجام کارها به ویژه در زمینه اجرای نیات واقفین موجب رفع شائبات خواهد شد.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان ری افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نگاه مردم نسبت به موضوع وقف بسیار تفاوت کرده و میزان وقف افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه نگاه مردم به وقف در دوران انقلاب اسلامی مثبت است، عنوان کرد: 485 موقوفه با 10 هزار و 348 رقبات (املاک و مستغلات موقوفه ها) در سطح شهرستان ری وجود دارد که درآمدهای حاصل از آنها براساس نیت های افراد وقف کننده صرف امور عام المنفعه می شود.
حجت‌الاسلام صادقی با بیان اینکه اداره اوقاف شهرستان ری 5 میلیارد ریال از درآمد موقوفات را در سال جاری صرف ایتام شهرستان کرده است، افزود: این هزینه ها شامل کمک هزینه تحصیلی، تامین دارو، هزینه درمانی و تامین سوخت زمستانی ایتام شده است.
وی تصریح شد: 20 میلیارد ریال از درآمدهای موقوفات شهرستان نیز صرف انواع نیات واقفان از جمله کمک های درمانی، کمک به مستمندان، زائران و کمک هزینه های تحصیلی برای افراد ناتوان شده است.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان ری با اشاره به اینکه در سال 97 تعداد هزار و 145 وقف جدید به ثبت رسیده است، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون 31 هزار و 845 وقف جدید به ثبت رسیده که این امر نشان دهنده اعتماد و اعتقاد مردم نسبت به موضوع وقف است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری به ساخت بیمارستان 500 تخته روحانی نژاد ویژه افراد سرطانی در ضلع شرقی حرم اشاره کرد و گفت: فاز اول این طرح عمرانی که شامل درمانگاه می شود در مرحله گودبرداری است.
وی در ادامه داد: بیمارستان روحانی نژاد در زمینی به مساحت 14 هزار متر مربع و زیر بنای 30 هزار متر مربعی با اعتبار 900 میلیارد ریال در حال ساخت است که از تمامی شهروندان درخواست می شود در روند ساخت این بیمارستان ویژه بیماران سرطانی مشارکت حداکثر داشته باشند.
وی افزود: شفاف سازی در امور اواقافی حق مردم است تا بدانند که درآمد موقوفات و بقاع متبرکه چه میزان بوده و چگونه هزینه می شود.
حجت‌الاسلام صادقی گفت: استان تهران 313 بقعه متبرکه و شهرستان ری 31 بقعه متبرکه دارد که همگی مورد توجه جامعه و مردم قرار دارد.
شهر ری دارای 15 بقعه متبرکه و امامزاده شامل امامزاده ابوالحسن(ع)، شیخ صدوق، امامزاده عبدالله(ع) در شهرری، امامزاده اسماعیل و ابراهیم و بی بی رقیه در کهریزک، امامزاده سید طاهر و بی بی هاجر در حسن آباد فشافویه و امامزاده شعیب در قلعه نو است.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
1970 / 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال