آئین پیاده روی بازماندگان ارض توس در ورامین برگزار شد

تهران – ایرنا - همزمان با سالروز شهادت هشتمین اختر آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع)، بسیاری از مردم ورامین در قالب کاروان جاماندگان ارض توس پای پیاده به سمت پیشوا مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر امام رضا(ع) حرکت کردند.

به گزارش ایرنا ، هزاران نفر از عاشقان خاندان عصمت و طهارت و ارادتمندان آستان امام هشتم شیعیان جهان ، حضرت امام رضا(ع) روز پنجشنبه با اجتماع در مقابل مسجد حضرت امام سجاد(ع) ورامین و برپایی مراسم عزاداری، حرکت خود را به سمت شهرستان پیشوا ، مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر بلافصل امام رضا (ع) آغاز کردند تا از راه دور عشق و ارادت خود را به امام رضا(ع) ابراز کنند.
جاماندگان ارض توس ، مسیر 10 کیلومتری ورامین تا پیشوا را با پای پیاده طی کردند و با عزاداری و سینه زنی این مصیبت عظما را محضر امام زمان (عج) تسلیت عرض کردند.
در طول مسیر ، مردم مناطق مختلف ورامین و شهرستان پیشوا نیز به این کاروان اضافه شدند تا به همراه این افراد خود را به محل مراسم عزاداری شهادت امام رضا (ع) در پیشوا برسانند.
بسیاری از عاشقان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت در طول مسیر با برپایی موکب، از کاروانیان پذیرایی کرده و آنان را همراهی می کردند.
عزاداران و شرکت کنندگان در این مراسم معنوی پس از حضور در شهرستان پیشوا ، در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) در کنار ده ها هیأت عزادارای به نوحه سرایی پرداخته و با قرائت خطبه امام رضا(ع) ، این مصیبت عظما را خدمت برادر ایشان تسلیت گفتند.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال